Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van közöttetek olyan aki...

Van közöttetek olyan aki egyáltalán nem használ növénytápot és szépek a növényei?

Figyelt kérdés

Elfogyott a növénytápom és nem tudtam időt szakítani rá, hogy vegyek, 2 hétig nem volt 1 gramm táp sem. Megrökönyödésemre minden szép, alga sehol, új hajtás mindenhol, semmi változás a tápozáshoz képest.


Társas akvárium, nagyon vegyes étrend, sokféle zöldség, fagyasztott kaja, néha száraz táp.


Tehát lehetséges, hogy a vízben lebomló étel elég lehet.


Példa ez a táblázat: [link]


Hasznosulhat az étrend micro, macro tartalma?

A nitrát tiszta dolog, abból mindig volt elég, soha nem adagoltam.


2014. máj. 10. 10:59
 1/3 Platypus ***** válasza:

2 hét kevés hogy a tápanyaghiány megjelenjen. Azért a növényeknek vannak mikroelemekből is tartalékai, na meg 2 hét alatt 2 részleges vízcsere még messze nem tünteti el a vízből sem a tápot.


Van olyan akvárium, ami tápozás nélkül is tökéletesen működik, gyenge fényerőm, árnyéktűrő növényekkel. Közepes fényerőn, dús növényzetnél már sok a gond táp nélkül.

2014. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A te válaszaid mérvadóak, valóban lehet a vízben még tápanyag, a növényekben tartalék. Vettem tápot, akkor serényen tápozok tovább, nehogy tönkre menjenek, nem éri meg kísérletezni, csak kíváncsi voltam.

2014. máj. 10. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb sötétzöld színű növény, ami lassan nő, sokáig tud tartalékolni (pl anubias, criptocoryne..).

A csapvízben van egy kevés tápanyag és a halak ürüléke is tápozza a vizet. Ha ez mégsem elég, és valami sárgulni kezd, annak a gyökeréhez nyomsz egy panzi aquaplantot és jó ideig megint nem kell vele foglalkoznod. Így egy doboz egy évig is elég és kb 250 Ft.

2014. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!