Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal, Molly és Guppi...

Neonhal, Molly és Guppi mellett lehet-e Törpe karmosbékát tartani?

Figyelt kérdés

Még nagyon kezdő vagyok... 1 hete vannak halaim.

Az akváriumom 25 literes. Tudom, elvileg ilyen pici akváriumban nem szabadna halat tartani, de ez úgy ostobaság, ahogy van.

És a durva válaszoktól kíméljetek, mert értek a szép szóból is... Köszönöm!



2014. okt. 27. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Már miért lenne ostobaság? 30 literben lehetne vagy 4-5 guppit tartani... Eleve 3 hétig kellett volna járatni üresen az akváriumot úgy, mintha lennének benne halak, hogy a szűrőben megtelepedjenek a hasznos baktériumok, ezek nélkül nem akvárium az akvárium. 25 literben rettentően nehéz egyensúlyt kialakítani főleg egy kezdő számára. A mollynak mellesleg 100, a neonnak 80 liter kéne(attól, hogy a hozzá nemértő boltos azt mondta, hogy jó az neki, még nincs úgy)..
2014. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés.

A rokonoméknak ugyanilyen akváriumuk van... 10 éve... És a halak elvannak... És már szakértőt is kérdeztem. Szóval ezt hagyjuk.

2014. okt. 27. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elvannak és a jól élnek közt nem kis különbség van, és attól, hogy mások állatokat kínoznak, még nem jogosít fel arra, hogy te is ezt tedd. A fő kérdésre a válasz pedig nem, nem tartható együtt, főleg ilyen hozzáállással.
2014. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De kedves vagy... Köszönöm!
2014. okt. 27. 20:48
 5/5 anonim válasza:
Én ezeket a halakat csak együtt szoktam, évekig meg voltak és jól érezték magukat. Félhektós volt tény az akvárium de volt benne minden. És sose volt baj. Meg több ideig is éltek mint szoktak. :-)
2014. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!