Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 literes akváriumban lehet...

25 literes akváriumban lehet halat tartani?

Figyelt kérdés

Én azt olvastam nagyon sok oldalon, hogy nem lehet.

2 boltban is megkérdeztem és azt mondta az eladó, hogy lehet, de csak a legkisebb testű halakat ajánlja és nem sokat azokból sem.

Van egy Akvarisztika c. könyvem, abban is azt írják, hogy kisebb testű halaknak (neon) 25-30 liternél nagyobb akvárium nem szükséges.

Írtam már egy állatorvosnak is az interneten, de még egyelőre nem válaszolt.

Nem merek addig semmilyen halat venni, amíg biztosra nem megyek. Segítsetek!



2014. okt. 28. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Necces. A könyved hülyeséget ír. Neonok és guppik is szeretnek nagyobb vízben úszni, de ennyi a minimum.

Ha ekkora akváriumot veszel, akkor 1 bettát, vagy néhány guppit/neont tudsz tartani benne.

2014. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1-2 halat tarthatsz benne nyugodtan. Nyilván kisebbeket. Az eladó jól mondta.
2014. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Éppen most írt vissza az állatorvos. Ő is a Neont ajánlotta. :)

Köszönöm nektek!

2014. okt. 28. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Neont semmiképpen ne tarts, igazából ekkorában más halat se. A törvény is előírja, hogy 30 liter felett tartható csak gerinces állat. Egy ilyen kis akváriumban a rendszert nagyon nehéz beállítani, több gond van vele, mintha vennél egy 60-70 litereset. Garnélákat viszont tarthatsz benne.
2014. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor elég vakon mozoghat az az állatorvos, biztos lőtte a diplomáját a búcsúba. A guppiknak még elmegy a 25 liter, de a neonok csapathalak legalább 10-15 db-ot kell tartani belőle, amihez legalább 60-70 literes akvárium kell...
2014. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dioxyde ***** válasza:
100%
Nem lehet 30 liter alatt gerinces állatot tartani...Nézzél szét neten és olvass van pár jó oldal ott nézz szét....Állatorvosok nem hiszem sokat értenek a halakhoz kutya macska aztán ennyi...Neonoknak nagy akvárium kell mert csapatos halak 10 simán kell belőlük,nagy úszótér stb 25 literbe tényleg egy betta max vagy pár garnéla vagy csiga esetleg növények más semmi.
2014. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam, hogy 6 hal a minimum belőlük.

Kevesebbet nem lehet tartani.

De inkább akkor veszek egy nagyobb akváriumot. Biztos, ami biztos.

2014. okt. 28. 17:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Még a 30 liter is necces haltartásra, kicsi és érzékeny a víztömege, hogy menyire arra linkelek egy képet: [link]


A képnek magyarázata, 8 db neon heti 6x etetése termel annyi nitrátot ami a fenti képen szereplő növényzetet növeszti 3 hónap alatt, és mellé úgy, hogy rendszeresen volt metszve.


Ha nincs eltávolítva a fölös nitrát akkor az mérgezi a halakat, minél több a hal annál nagyobb víztömeg kell neki k amiben eloszlik a szennyezésük.


Régen volt 30 literesem, olyan növényzetet növesztett a kis betta szennyezése, hogy minden héten metszeni kellett a növényeket.


Átlag ez 2 heti metszésem: [link] nem sok haltól származó nitrátból van.


Röviden ezért javasolják kezdésnek a legalább 50 literes akváriumokat, 30 literbe garnéla vagy példa 1 betta.


Nálam a növények hasznosítják a halak szennyezését, ha nincs a növényeknek tér, hely, akkor a szennyezés végez a halkakkal.


Vagy heti 2X részleges 20-30% vízcsere javasolt, nem elég a heti 1, ez viszont macera.


25-30 literes akváriumokat feladat rendben tartani, kicsi szűrő fér be, inkább haladó garnélásoknak való.

2014. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egyébként egy űrtartalommal kapcsolatos dolog is, csalós nagyon.


[link]


[link]


A méretbeli különbség nem nagy, 20 és 5-5cm, nem sokkal nagyobb a dupla akkora, a 25 literesbe 16-18 liter víz megy, az 54 literesbe 35-40 liter víz.


Neonnak hosszabb úszótér kell, kínzás a rövid úszótér, példa 54 literben tarthatsz max 7-8 kisebb halat, de oda kell figyelni a vízre, vízcserékre.


30 literben én még nem tartanék, de 1 betta belefér, 25 literbe semmilyen hal nem való, csal algát látnál és kínlódó halat.

2014. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. okt. 29. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!