Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem két törpe gurámit, az...

Vettem két törpe gurámit, az aranygurámim folyton kergeti őket. Abba fogja hagyni és megintbéke lessz valaha? Az akvárium 500literes.

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha abba is hagyja, csak arra az időre amíg kipiheni magát, utána újra fogja mindig kezdeni, ha olyanja van.
2014. okt. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálad kék gurámi lehet, egy színváltozat az arany, nincsenek kimondottan területvédőnek írva a leírásokban de gyakorlatilag azok.


Három dolog lehet, kettő volt nálam is.

Az egyik, hogy érdekli az új jövevény, ha megszokja a törpe gurámikat nem fogja kergetni.


A másik, hogy magába van tartva a kék gurámi, sok halra jellemző, példa sziámi ormányos márna, vagy öves diszcsik, csapatban kell tartani, egymagában agresszív, szerintem ez a gurámira is igaz, ha több egyed van egymással vannak elfoglalva, persze megy egymás között a csetepaté de észre sem veszik a többi halat.


Lehet még ok a vízfelszínre érő növényzet hiánya, gurámiknál ez alap, közötte élnek és alakítják ki a törzshelyüket, életterüket, a hímeknél a felszínre érő növényzet közé teszik a habfészket.

Ha üres a felszín, nincs behatárolva a területük, így az egész felszínt kinevezik a magukénak, zavarja őket ha egy másik labirint kopoltyús odatéved.


Példa ez a hím: http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI#t=59 0.59-től az akvárium bal oldalát védi a többi gurámitól.


Ha rendbe van minden akkor teljesen ártalmatlanok a gurámik a többi halra nézve, sokáig tartottam törpe gurámit egy akváriumban velük észre sem vették őket, de a többi halat sem.


1 negatívum van, idősebb gurámi mellé nem lehet fiatalt tenni, tehát ha egyedül van akkor ezen már nem tudsz javítani, kicsinálja a fiatalt, legyen az nőstény vagy hím.


Ha 1-2 nap alatt nem szokja meg a törpe gurámikat akkor gond lesz belőle, de az is lehet, hogy már holnap abbahagyja, ha vannak hiányosságok akkor nem fogja, lehet csak egy nagyobb növény kell.

2014. okt. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 28. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!