Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ugye ez nem hal TBC?

Ugye ez nem hal TBC?

Figyelt kérdés
Az egyik neonhalamon azt vettem észre,hogy a farokúszójánál fekélyszerűség van.Ma már a hasa be van dülledve.Rakok fel majd képet.Remélem nem az!Ha igen,akkor tényleg az összes növényt is ki kell dobni?

#HalTBC
2014. nov. 1. 11:41
 1/9 A kérdező kommentje:
2014. nov. 1. 11:56
 2/9 A kérdező kommentje:

Itt nem látszik annyira a bedülledt has.Lehet csak etetés után volt azért.


Amúgy a többi neonnak is hoányzik egy-egy darab az úszóiból.Lemezes táppal etetek.

100 literes aksi

Szűrő Aquael fan 2 + Tetra ex 600 2 liter siporaxxal.

2014. nov. 1. 11:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez rothadás vagy penész, a haltuberkolózis inkább belsőleg okoz fekélyeket, ezek pedig nagyon világos foltok, nem hasonlítanak a zsírcsomóra.


Még mindig ez szerintem a legjobb forrás betegség ügyileg: [link]


Én úszórothadásra tippelnék, vagy szájpenészre.

Neonbetegség is lehet de annál nem sérülnek az úszók.

2014. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem TBC?

Ez az!!!


Már féltem,hogy én is elkaphatom.

Sera Omnipur hatásos lehet?

2014. nov. 1. 17:02
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy kicsit olyanra hasonlított a hasuk,mint ami az emésztési problémák képénél van,de már valamelyest normalizálódott a hasuk alakja.
2014. nov. 1. 17:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén 1-2 alkalommal volt betegség nálam akkor parakill+só+ kamilla tea, ha nem segített akkor állatpatika, nálunk az nagyon ott van, állatorvos van a pult mögött kikeveri ami kell.


A sera cuccait dicsérik, de már nehéz kiigazodni annyi szer van, JBL, sera, tetra, neptun, most van egy új márka is nálunk de most meg nem mondom a nevét.


A serának van rengeteg gyógykészítménye, lapozgasd végig alul. [link]


Annyi ....pour van, hogy én már nem megyek el rajta.

2014. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor biztos nem TBC?


Nem akarom az összes növényt kidobni meg stb.

És én sem akarom elkapni a haltuberkulózist.:)

2014. nov. 1. 19:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Betegség ügyileg nekem szerencsém van, nem igazán volt, ha volt akkor a kereskedésből elhozott halak voltak betegek.


Régóta követem ezt a fórumot, "B.Joci" felhasználónév alatt kb 5000 kérdést olvastam el a halak akvarisztikánál, majd az érkezett válaszokat, 1700-ba belekotyogtam én is, nekem nem tűnik hal tbc nek.

Két kérdésnél igazolódott be, hogy nagy valószínűséggel az , annyira ritka betegségről van szó, ennyiről tudok.


A másik kérdésednél válaszolónál volt hal tbc, ő tudna mondani többet, nála boncolással derült ki, ha jól emlékszem, írj rá, hogy pontosan milyen a lefolyása.


Nekem a fehér foltok nem tűnnek tbc-nek.


92-óta nekem csak szokványos betegségek voltak, de azok is akkor amikor hozzám kerültek a halak, példa darakór 1 alkalommal.

Meg volt hasvízkór pár éve mert szándékosan hasvízkóros halakat hoztam el a kereskedésből, párat kikupáltam, a wc szájából kértem el őket.


Az akvarisztikához mondjuk rá értek, de mindenki meg van lőve egy képről beazonosítani valamit.


Ha valakinek más tippje lenne már irt volna.


Nagyon ritka betegség a hal tbc.

Persze jobban örülnék ha írna más is, neonnál a beesett has semmit nem jelent, nálam is volt egy időszakban, pár napig volt aztán rendbe voltak, nálad betudható a betegségnek.

2014. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mostmár valamelyest megnyugodtam!
2014. nov. 1. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!