Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitgondoltok, Diszkoszhal,...

Mitgondoltok, Diszkoszhal, Vitorlás algaevő harcsa, neonhal, és paradicsomhal vagy kék gurámi egy helyre rakásáról?

Figyelt kérdés

Mekkora akvárium lenne az ideális. Mondjuk 1 pár diszkosz hal max 2 , 1 vagy 2 vitorlás, 2-4 pár gurámi vagy paradicsomhal. A neon meg ahogy jön :)


Szerintetek lehet így összerakni őket? Mekkora akvárium lenne az ideális?


2014. nov. 1. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Vitorlást és diszkoszt tilos együtt tartani, mert egy betegséget hordozhat a vitorlás ami rá nem, de a diszkoszokra veszélyes.

Mondjuk egy vitorlás párt, 1 hím 3 nőstény gurámit meg vagy 20 neont lehetne 300 literben tartani, de a halak az utolsók egy akvárium összeállításánál.

2014. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem azért ezt jó tudni mert simán összeraktam volna őket.. köszi :)
2014. nov. 1. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
A vitorláshalnak nagyon nagy akvárium kell, de a diszkoszhalaknak is. Neonhalak kisebben is elvannak, akár 50 literesben is. A gurámik nagyon magas hőmérsékletet szeretnek (25°C felett), a neonhalnak meg inkább 20°C körülit.
2014. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*20 vörös neont
2014. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nekem kb 24 fokos a víz átlagosan, régebben voltak neonjaim és nem volt bajuk.

Szürke gurámival voltak egyhelyen és mind a két faj jól bírta (kb 1 évig volt így mert aztán volt egy pusztulás az akváruimban nem tudom miért) :s

2014. nov. 1. 20:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy a paradicsomhal sok mindent kibír neki is inkább a hűvösebb víz lenne neki ideális.


A vitorlás alagevő meg laza 40 centisre nő, tehát "batár nagy akvárium, piszkok jó szűréssel" kategória. 500 liter alatt nem gondolkodnék benne.

2014. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen közben utána olvasgattam és ledöbbentem, egyik ismerősömnek 200l-es akváriumban volt egy kb 25 cm volt, diszkoszhalakkal, és neonokkal. 3D hátérrel és növénnyekkel. Nagyon megtetszett a dolog és gondoltam h kb 20-25 cm körüliek maradnak, csak miután kiírtam a kérdés azután kerestem rá és néztem utána komolyabban.



És mivel 200l nagyobb akváriumot nem tervezek ezért így lőttek neki :)

2014. nov. 2. 09:07
 8/8 Platypus ***** válasza:

A diszkosz borzasztó kényes hal, kezdőnek csak akkor szabad próbálkozni vele, ha nagyon elhivatott. Rengeteg a hibalehetőség és sok a költség, alaposan ki kell olvasni a szakirodalmat hogy ne legyen sírás a vége. 200 liternél jóval nagyobb hely, lágy és kifejezetten meleg víz kell nekik.


A paradicsomhal csúnyán territoriális, 200 literben nagyon óvatosan szabad csak társítani. Csak gyors úszású, rövid úszójú halakkal vagy a talajon mozgókkal. A többi labirintkopoltyúsra különösen pikkel. És hűvösebb víz kell neki.


A kék gurámi jó választás 200 literbe, de inkább a vörös neon való mellé. És egyszerű Ancival, nem vitorlás algaevővel. A talajra meg még elférne valami aljzatlakó.

2014. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!