Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Azt jól gondolom hogy olcsóbb...

Azt jól gondolom hogy olcsóbb megvenni a gyárilag készített akváriumot?

Figyelt kérdés

Nézegettem és 1 nm legalább 8.000 Ft és még ehez jön a ragasztó, és még a megragasztással is lehetnek problémák sose lehet tudni és volt nincs.


AkvariumPlus oldalán pl 17.500 Ft egy 200l-es akvárium, ez 2 nm-i üvegből jönne ki.


Esetleg tudtok valami jó és olcsó akvárium készítőt? (200l-re).



Vagy helyet ahol olcsón lehet üveget vásárolni?


2014. nov. 2. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Tegyük fel van egy vállalkozásod, üveges boltod, a 8mm float üveget áfásan durván 5000-6000 ft között tudnád adni m2-re a vevőknek, neked ennyibe van ha a gyárból rendelsz.


Te mint vevő átlag 10.000ft /m2 az az összeg amit áfásan fizetsz az üvegesnél, ebbe benne van a helyszíni, bolton belüli üvegezés díja is.

Ha az üveges nem tart 8mm üveget, mert minek neki ilyen vastag akkor meg kell rendelnie egy teljes 6x3méteres táblát ami 18m2.


Egy akvarisztikai vállalkozás rá van állva a vastag üvegekre, így nekik van készleten egy rakást 8-10 mm vastag üveg, a ragasztókat nagy kiszerelésben veszik, neked meg kell venni a teljes tubust 4000 huf összegért aminek a nagy része rajtad marad.


Konkrétan az akvárium plusznak kb!! 11.000 ft ragasztóval a 200 literes akvárium önköltsége áfásan, a többi a haszon.


Te ha bemész akkor 20.000 ft a 2 m2 üveg +400 egy 300ml-es jobb ragasztó, PERSZE! ha tart egyáltalán az üveges 8mm vastag üveget.


Más a helyzet egy óriás akváriumnál aminél a teljes 18m2 üvegtábla fel van használva, ott lehet az üveges jobb választás, ki lehet egyezni vele, hogy elégedjen meg a ragasztásért, szállításért, mondjuk 15.000 ft-al, ne tegyen 1 m2-re 4-5-6000ft ot.


Üvegesen múlik egyébként, helyből sokkal olcsóbb akvarisztikai vállalkozástól venne akváriumot, persze ott is lehet egyedi méretet kérni.

2014. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"400 egy 300ml-es jobb ragasztó"


*4000ft (az fbs már nem az igazi, vannak sokkal jobbak)

2014. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is olcsóbban jött ki az a gyári 200 literes akvárium, de azt egy nagykerből hozták. Leraktam asztalra, öntöttem bele 2 vödör vizet és nem gondoltam hogy ez lesz, de elkezdett folyni. Eláztatta a lakást.

Tök jó volt azt a 2 vödör vizet 6-8 törölközővel felitatni a földről. Aztán vettem egy FBS szilikont és alul körbenyomtam. Láttam hogy hol folyik nagyjából, 2 helyen folyt alul, így az egész alját körbenyomtam biztonságképp. Nem látszik, mert a talaj rajta van, de hát plusz költség volt a ragasztó és plusz 2 nap, amíg nem tudtam még feltölteni vízzel. Nem akartam már visszavinni a boltba, cserélni. Nincs autóm, egy ismerős hozta el, és nem akartam őt ugráltatni, hogy vigye vissza, mert mi van ha hozunk mégegyet és az is ereszt. Tehát inkább megragasztottam. Szerencsére az oldala nem ereszt, ott ahol látszana, ott nem kellett megragasztani.

2014. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!