Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mekkora akváriumot...

Szerintetek mekkora akváriumot érdemes választani?

Figyelt kérdés

Tehát, most van egy kb 90l-s akváriumom. Van hozzá felszerelésem, a 3D hátteren és a megfelelő 2 db fénycsőn kívül.


Helyem van bőven, pénz is meglenne max 150l-ig és a hozzá való felszerelésre.


Namost azt tervezem hogy csináltatok bele 3D-s hátteret.

Valamint tényleg olyan halakat akarok venni bele amik megadják azt a hatást ami egy akváriumba kell.



Szerintetek mekkora az az akvárium amibe megéri pénzt költeni és nem veszik el a házban? :)


2014. nov. 1. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha 150 literes fér el, akkor mi a kérdés?


90 fölött kell egy kategóriával, akkor hülyeség elaprózni, teljesen egyértelmű, hogy a lehető legnagyobbat, ami csak elfér.


Egyébként nagyon átgondolnám ezt a 3d hátteret, inkább a szűrésre fordítsd az energiáidat.

A 3d háttérnek inkább csak hátrányai vannak.


Ha más nem, annyit levesz az akváriumból, hogy alig lenne nagyobb a nettó térfogat, mint a 90-esnek.


De ha gondolod folytatom még a listát, miért hülyeség a háttér.

2014. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

légyszives :) vagy privátban, mert nem vagyok vele képben csak azért tetszenek mert adnak egyfajta természetes hatást. :)



Egyépként, a hátteret hagyom utoljára minden féle képpen, (mondjuk ez hülyeség mert lekell engedni a beragasztáshoz :) tehát pénzileg ha marad utoljára venném meg.

2014. nov. 1. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Mármint kész gyári műgyanta hátteret akarsz?


Azzal mondjuk nincs annyi baj, és nem is foglal vészesen sok helyet.


De legalább ne szívasd meg magad fölöslegesen a beragasztással. Találj ki valami mobilizálhatóbbat. Sose tudhatod, mikor unod meg, vagy mikor algásodik be menthetetlenül, vagy bármilyen más okból, kiszedésre kényszerülsz.

Ha ragasztod, akkor csak 1-2 pöttyel, hogy pengével levágható legyen.


De egyébként elegendő növénnyel, és egy sötét háttérrel teljesen jó akváriumot tudsz csinálni.

2014. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

értem, persze gyárilag készítettet, és a ragasztást én is úgy gondoltam ahogy írtad, (ismerem már magam annyira .. :D )


most is egy sima fekete papír van mögötte, igen- igen leg nem átlátszó hátul, dehát na hamár komolyan gondolom megadoma módját.


(nézeggetm és az ilyen max 5 cm vastag hátterek, viszonylag jó áron és még jól is néznek ki, sztem annyi belefér.

2014. nov. 1. 20:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és köszi hogy válaszoltál :D
2014. nov. 1. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Jött is egy tipikus ilyen kérdés, ez pl az egyik baj a hátterekkel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..

2014. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, igen a házi hátterek nem valami megbízhatóak, de egy gyári műgyanta háttér normálisan felragasztva nem okozhat túl sok bajt. Meg gondolom a műgyanta nem kezd el rohadni.
2014. nov. 3. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!