Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az akváriumo...

Mi a véleményetek az akváriumomról? ( kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


200 liter Szűrés: 1000 l/h külső, 600 l/h belső

Világítás 2x 30W.


Halak: 5 gurámi, 3 vitorláshal,6 pandaharcsa, 3 házmester harcsa, 2 kínai algaevő,3 ikercsíkos botia,4 piros platti, 15 neonhal


Növények: anubiasok, valisnériak és még valami az a nagy zöld levelű de annak nem tudom a nevét!

Vélemény?


2014. nov. 2. 20:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mesés (:
2014. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2014. nov. 2. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:

A berendezés és a szűrés jó egy társas akváriumhoz(bár azt a hátteret én lecserélném valami egyszínű kartonra ami jobban kiemeli a színeket), viszont túl sok halad van és az igényeik sem mindnek egyeznek. Példának a gurámi 25 fok felett érzi jól magát, neonnak 24 már felső határ. Én a helyedben csökkenteném a fajok számát és 3-4 féle halból tennék több darabot.

pl: 3 gyöngygurámi, 3 aranygurámi, 20 vörös neon, lentre pedig páncélosharcsák vagy 5-6 botia.

A nagylevelű növény pedig microsorium, hogy melyik faj azt pontosan nem tudom.

2014. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Túl szabályos, benépesítés "eklektikus". Inkább díszakvárium, nem biotop. Halak igényei meglehetősen eltérőek, annak megfelelően, hogy a világ különböző tájairól és eltérő élőhelyekről származnak.
2014. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű, fekete karton háttérrel jobban járnál.


Semmi gond azzal, ha nem biotóp, csak a halak igényei egyezzenek. Sajnos itt már azzal is gond van. Ami nekem még szúrja a szemem: 3 botia (nagy, szociális, nagyobb csapatot igényelne) és a 2 kínai algázó (nagy, agresszív, nem algázik: rokonnál, 200 literben az egyik kinyírta a másikat, aztán az összes gurámit, a többi halat csak azért nem, mert túl gyorsak).

Én is azt tudom ajánlani, hogy csökkentsd a fajok számát.

2014. nov. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sok pozitívum van, kerülted a giccses dolgokat, nincs hajóroncs, nincs műnövény. Természetes fa, élő növény tökéletes a szűrés, én azt látom bele adtál apait anyait, garatul hozzá.


Tehát elindultál egy jó alappal, amiből bármi lehet, a háteret és a halakat elmondták előttem, nekem sem tetszik élő növények mögött egy növényeket ábrázoló háttér.

A hal választás tényleg nem az igazi.

2014. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rendben nagyon köszönöm az építő jellegű válaszokat!

Utolsó: köszi hogy a jókat is kiemelted!

Hát nem tudom a kínai algaevők egyenlőre jól elvannak együtt néha kergetik egymást de nem sokat. Botia először kettő volt aztán vettem még egyet( pá nap különbséggel).Majd akkor az ő létszámukat növelem. De az rendben van hogy csökkenteni kéne a fajok számát de kinek adjam oda a halakat?

2014. nov. 3. 20:14
 8/11 A kérdező kommentje:
Amugy még csak 14 éves vagyok!
2014. nov. 3. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:

A hal kérdés nehéz ügy mindig.


Amíg kicsik nincsen gond, ahogy nőnek egyre jobban terhelik a vizet illetve előjöhet az agresszív viselkedés.

Egy akváriumban a nitrogén vegyületek jelentik a legnagyobb problémát, a halmozódásuk, mérgezést, rossz közérzetet, immunrendszer leépülést, majd betegségeket okoz.

A nitrogénvegyületek egy része ellen jó szűréssel lehet védekezni, amennyiben megfelelő víztömeg áll rendelkezésre , a kezdeti, igen mérgező ammónia tárolására, ami átmegy folyamatosan a szűrésen, majd és nagy dózisban mérgező nitrát lesz belőle.

A növényzet és a vízcsere csökkenti a nitrát szintet.


Fenti akkor működik ha nincs túltelepítve az akvárium, nálad túl van telepítve szerintem, ha kifejlődnek a halak kevés lesz a nettó kb 170 liter víz hozzájuk.


Optimális létszámokra variációk a te állományodból.

1- 5 gurámi, 3 vitorláshal,6 pandaharcsa

2- 3 vitorláshal,6 pandaharcsa, 3 házmester harcsa,(lehet az ancira érted, a páncélos harcsákat hívják így)

3- 15 neonhal, 3 vitorláshal,


Példa csak az első sort vesszük: 5 gurámi, 3 vitorláshal,6 pandaharcsa, nekik egy idő után beadhatod a napi 3 fagyasztott artemia kockát, ezt elbírja még a víztömeged, szépen nőnek a növények némi kálium + micro elemes kiegészítéssel.

A többi már plusz: 3 házmester harcsa, 2 kínai algaevő,3 ikercsíkos botia,4 piros platti, 15 neonhal, ők már többlet terhet jelentenek majd.

Nem fogod tudni kordában tartani a víz nitrát szintjét heti normál vízcserékkel, sanszos lesz a nitrát mérgezés, azt, hogy melyik faj kezdi meg nehéz megmondani.


Tehát nem csak a kifejletten agresszív kínai algaevő lesz probléma, lesz később más is.

2014. nov. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben akkor megpróbálom csökkenteni a halak számát!
2014. nov. 4. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!