Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az új akvárium vizének teljes...

Az új akvárium vizének teljes felszínén egy film-, vagy olajszerű réteg képződött. A szűrő buborékjai sem tudnak áttörni rajta. Mi ez és hogy lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 4. 17:41
 1/3 anonim válasza:

Csináld azt, hogy a szűrő kifújó ágát úgy állítod, hogy az a vízfelszínt mozgassa, keringesse. Egyébként ez attól van elméletileg, hogy a növényeid (ha vannak) szenvednek valami miatt, és kibocsátanak bizonyos anyagokat, és az jelenik meg így a felszínen. Pontos leírást találsz erről fórumokon amúgy. Nekem is volt ilyenem, aztán a világítás időtartamán meg erősségén változtattam pozitív irányba, és megszűnt a jelenség, mert kezdték jól érezni magukat a növények.

Ha tényleg ilyen durva a réteg, ahogy írod, akkor mindenekelőtt a halhálóddal simán halászd le onnan a réteget!

2014. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kellenek növények hozzá, egy növények nélküli akváriumban, vagy egy ablakba tett pohár vízen is lesz hártya pár nap után.

Sok oka lehet, leggyakoribb a gyenge szűrés, kicsi szűrőfelület.

Elsőnek állítsd le rövid időre a szűrődet, teríts egy háztartási papírtörlőt a vízfelszínre, told el egyik irányba, így el tudod távolítani a hártyát.


Utána felejtsd el a szűrőd buborékjait, nem kellenek, ahogy az első válaszoló is írta fodrozni kell a vízfelszínt.


A vizet szennyezni kell az első időszakban, erre van, hogy haltápot szórunk a vízbe, viszont a száraz haltápok tartalmaznak növényi olajat, több leírásánál olvastam az oliva olajat, én is adom példa a kutyámnak néha, népszerű összetevő a hobbi állat takarmányozásban, ez is okozhat hártyát.

Fagyasztott haltáppal szennyezz inkább.


A szűrő viszont 100% hogy kicsi amennyiben ez is a te kérdésed:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


Végül is a fő ok az elégtelen vízforgatás, kicsi szűrőfelület, túlzott fehérje képződés, az hogy a növények elégedetlenek, vagy a talajból szabadul fel ásványi vagy szerves anyag, vagy a haltápból részlet kérdés.


A szűrő áramlásával meg kell törni a felszínt.


Megfelelő áramlásnál lehetetlen az egybefüggő réteg.

2014. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2014. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!