Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld alga elszaporodása ellen...

Zöld alga elszaporodása ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
Pár nap alattannyira lealgásodik az üveg a kövek hogy folyton kell takarítsam.7 éves az akvárium de ilyen gond nem volt és nem változtattam a helyét se a halak is nyagyjábol ugyan azok a fajták és kb fél éve van ez.Tettem bele algaölö szert de sajnos az algaevö halaimat elpusztitotta és az alga ugyanugy maradt ugyhogy csak ártott.Valami tanácsot kérnék hogy mit csináljak,látványnak se szép és már unom annyit takarítani,mindent ugy csinálok mint eddig takaritás, etetés nemtudom mitöl szaporodott igy el.
2014. nov. 5. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Alga evő halak? =-)
2014. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az algaölő szer réz tartalma nem csak az algákat irtja ki hanem a biológiát is, így a halak is pusztulnak mint ahogy tapasztaltad is.


Egy akváriumban első körben ammónia képződik amit a baktériumok és az algák hasznosítanak, ha az algák gyorsabbak akkor a baktériumok kevesebb nitrátot állítanak elő az ammóniából, tehát kevesebb nitrát jut a növényeknek.


Lehetőségek, sótétkúra, megemeli a nitrát szintet, csökkenti az ammónia szintet, a kúra végeztével nitrátadusabb víz fogadja a növényeket, 1-3 napig ne kapcsolj villanyt.

Fénycső csere, ha régiek a fénycsövek, kálium+micro elem szint növelése, ha kevesebb van mint kellene akkor a növények nem tudnak versenybe szállni a tápanyagokért.


Biológiai szűrés erősítése, azaz nagyobb szűrőfelület.


Az akvárium olyan mint egy "futószalag" a futószalag elején az algák a végén a növények, a szalag sebességét a szűrés szabja meg, a szalagon az ammónia alakul át nitráttá. Ha lassú a szalag az algák könnyen elcsípik az ammóniát ha gyors akkor nehezen, gyorsan átalakul nitráttá a szűrésnek köszönhetően.


Röviden, ha egyszer beindul az akváriumba az alga akkor csak mechanikus úton lehet megszabadulni tőle, mivel átlagos vízben (nem savas és lágy) elveszik az akváriumi növényeknek szánt tápanyagot amit baktériumok állítanak elő.

Az algásodás fő okozója egy működő akváriumban a gyógyszerhasználat és az algaölő, kiirtja a bacikat, sokkal több alga lesz mint valaha volt.

2014. nov. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd ki a talajt, mosd át, mert amikor nagy a dzsungel és sok a mulm, akkor jobban algásodik.
2014. nov. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, a sotétkúra hogy is van?
2014. nov. 6. 21:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és kedves Eyrond,igen algaevö hal,nézz csak utánna van ilyen,nekem konkrétan kínai algaevö halaim voltak,de sokféle van.
2014. nov. 6. 21:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Sötétkúra úgy, hogy lekapcsolod a lámpát pár napra. Nyilván meg fog szűnni az algásodás, de akkor szűnne meg, ha lenne egy csomó algaevő halad ami megenné. Csak amikor felkapcsolod, akkor algásodik tovább. A talajt nem tudom mikor mostad ki, de félévente, vagy évente érdemes átmosni egy vödörben.
2014. nov. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!