Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigaevő csiga gondokra megoldás?

Csigaevő csiga gondokra megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 90 literes akváriumom, amibe az új növények telepítésekor sikeresen beköltözötettem egy csigát... Iszonyatosan elszaporodott. A kereskedésben ajánlották a Csigaevő csigát. Vettem 4 db-t. 1 hónap alatt eltüntették azt a rengeteg csigát. Ezek elszaporodásától annyira nem tartartottam, mert állítólag nehezen szaporodik. Hát mára (2 hónap alatt ) lettek vagy 40en... Vagy még többen. Amit látok mindig megpróbálom kiszedni, de csak jönnek és jönnek. Próbálom őket elajándékozni, de ennyit nel tudok. Mi lehet a megoldás,van ötletetek? Ennyi csiga nem tesz jót a víznek, a növényeknek... Persze szépek, megeszik a maradék hal kaját ha marad, de nagyon sokan vannak.
2014. nov. 7. 17:32
 1/4 anonim válasza:
Dobd ki őket.
2014. nov. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hol laksz?szívesen befogadom őket :D
2014. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pl ne legyen maradék halkaja.

Meglepően hatásos módszer. Adj fele annyi kaját.

2014. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:

Ez egy keresett csiga. Valószínűleg még kereskedésbe is bevennék őket. De neten keresztül is pillanatok alatt el tudod őket ajándékozni. Add meg feltételnek hogy minimum 10-esével vihetők és akkor nem kell sok emberrel foglalkoznod.


És ahogy az előző írta, ne etess túl. Ez egy ragadozó csiga, fehérjedús haltápon tud szaporodni, növénymaradékon nem.

2014. nov. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!