Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vizet adjak a betta...

Milyen vizet adjak a betta halamnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem a sima csapvíz is jó? Nem kell előtte felforralni,vagy állni hagyni pár napig? És ha bolti natúr vizet adok neki? Persze ha csapvizet használok kezelem aquatan cseppel.
2014. nov. 13. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Van hiányosság, rendesen, ezek elég alap dolgok, nem tudom, hogy fogod így életben tartani.


Új akváriumot 3 hétig kell üresen járatni, hogy megfelelő legyen a víz, utána pedig a rendszeres részleges vízcseréknél (kb heti 30%) a cserevizet, minimum fél napig pihentetni kell.

A guppinak teljesen megfelelő a csapvíz, semmiféle vegyszert, egyéb cseppeket nem kell belerakni.

2014. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek kell egy kicsi példa 35 literes akvárium, mondjuk ilyen: [link]


Pici, mert példa egy 10 literes kínzókamra 25x20x20cm, egy 35 literes nem sokkal nagyobb, fenti linken levő mérete 40x25x35 cm (csalós az akvárium térfogat, nem 3,5 X nagyobb a 35 literes)


Fedett akvárium legyen, szűrő, fűtő kell, a talaj természetes anyagú, vagy agyag talaj (ne festett dekor kavics) növény az élő növény, olyan ami passzol a fényedhez, kell neki növénytáp is.


Víz az csapvíz, mivel ez van a kereskedésben is, tehát egyezzen meg vele, ne legyen eltérés, az akváriumot üresen hal nélkül kell járatni 3-4 hétig, ennyi idő mire elszaporodnak a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a betta szennyezését. Naponta kell a vízbe haltáp, ezzel imitálva a betta szennyezését, heti részleges vízcsere és a növénytáp ilyenkor is mehet.


30 nap és jöhet a betta, elsőnek csapvízbe, heti részleges vízcsere javasolt, ez a nettó víztömegre értendő, havonta érdemes lecserélni 4 részletben a teljes víztömeget, ha kedvezni akarsz a bettának és a növényeknek, akkor a cserevíz fele lehet ioncserélt víz.


Tehát a részleges cserénél mindig lágyíthatsz, hirtelen tilos, sokan csapvízben tartják, elvan abba is, eredeti élőhelyén lágyabb a víz.

2014. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

...jó, hogy guppira válaszoltam. :/


Mindegy, ettől eltekintve jó a válaszom, elvileg némileg lágyabb vizet igényelne a magyar csapvíznél, gyakorlatilag viszont annyira beakvarizálódtak már, hogy gond nélkül lehet őket csapvízben tartani.


Aquatan ugyanúgy nem kell.


Ha mégis lágyítani akarsz, akkor ioncserélt vizet keverhetsz a csapvízbe.

"Natúr" víz alatt nem tudom mit értesz, ioncserélt használható.


Viszont akkor onnantól kezdve mindig ugyanolyan arányúra kell bekeverni a vizét, az összes vízcserénél!

2014. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!