Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik szűrés hatásosabb:...

Melyik szűrés hatásosabb: powerheadre húzott szivacstömb, vagy matten - szivacstábla mögött powerhead? Külső szűrő támogatásához kellene. Akvárium: 160x55x55. Milyen nagyságú szivacsot, ill. powerhead-et használjak?

Figyelt kérdés
2014. nov. 14. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel van külső szűrőd, amit gondolom, h biológia szűrésre használsz így okafogyott lenne a matten mivel az is biológia szűrésre lett kitalálva. A power-re húzott szivacs viszont jó lehet a mechanikus szűrésre.

Én hasonló méretű akváriumba áramlásgenerátort használok, ami jóval kevesebbet fogyaszt, igaz nekem két külső szűrőm van. (aquael reef 2600)

Az at 203-ra lenne szükséged, ami 2000l/h-t tud, a 202 600l/h teljesítménye karcsú lesz szerintem.

Milyen medencéd van, miket tartasz benne?

2014. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pendulum92 ***** válasza:
A szivacs nagyságától függ. Viszont ha neked van külsőd, szerintem ne rontsd a látványt még az akváriumban, elég egy mechanikai szűrő.
2014. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!