Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hányszor etessem a halaimat?

Gabi86 kérdése:

Hányszor etessem a halaimat?

Figyelt kérdés
4guppi,2szifo,2black molly.valószínüleg 2 guppi ''terhes,,
2014. nov. 14. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
3x adok nekik enni,mondjuk a nagy vitorlasom szeretne többször is,sokszor megsajnalom es adok 4x is.
2014. nov. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem guppik vannak, régen meg mollyk voltak, mindkét fajnak csak egyszer adtam naponta.
2014. nov. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Napi 1 alkalommal elég, etetés után nem esznek meg mindent, eltelik 1-2 óra mire össze szedik a növények, vagy dekoráció közé bekeveredett haltápot.


A többszöri etetésnek sok hátránya van, főleg kisebb akváriumoknál, alkalmanként lehet adni, de a lámpaoltás előtt kb 5 órával van az etetés vége, az el nem fogyasztott táp sokat ront a vízminőségen, teli gyomorral a halak sem tudnak pihenni.


Az algaevőknek lehet adni este is, mivel ők éjszakai állatok, de akkor is csak zöldséget.

2014. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
En egyszer adtam de keves volt nekik,a kicsik növesbe is lemaradtak. Miota többször adok keveset a vitorlasom a duplajara nött. A kajat meg kesobb max az algaevo eszi meg,az elazottra nekem ra sem neznek. Azert vagyok lepontozva mert az en halaim egeszsegesebbk ha többször kapnak. Pff... szeretem mikor valaki profinak hiszi magat es csak az ö modszere a jo,szerintem mindenki tapasztalja ki maganak
2014. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4 válaszoló csak, hogy tiszta legyen: [link]


Nem én pontoztalak le, mindenkinek egyéni döntése hányszor ad a halaknak enni, leírtam, hogy szerintem napi 1 alkalommal elég. A halak székletéből áramló ammónia még világítási időben, a növények aktív időszakában kerül a vízbe, plusz kajától mentes lesz a víz, a halaknak meg nem lesz éjszakára tele a gyomra.


Neked vitorlások vannak aminek 200-250 literes akvárium ajánlott, a kérdezőnek valószínű kisebb, egységes véleményként a napi 1 kaja elfogadott, én is napi 1 alkalommal adok csak, mindig reggel, igaz bőven kapnak.


Erre: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA még megy főtt répa, vagy uborka stb plusz alga tabletta.

A videón lévő halak 3-7 évesek.

2014. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 4 Sokkal többen pontoznak, mint ahányan válaszolnak. Bevallom, a napi 3-4 etetés nekem is rohadt soknak tűnt, de rögtön más a gyerek fekvése, hogy tudjuk, hogy fiatal, fejlődésben levő halakról van szó.


# 5 de jó ez az etetési módszer! Én meg kb. hülyét kapok, hogy miben olvasszam ki nekik a fagyasztott kaját... Azt hiszem le fogom nyúlni a módszered.


Az én halaim napi 2x kapnak, keveset. Próbálom úgy adagolni nekik, hogy ne legyen maradék (talajon bócorgó, élelmet kereső halam nincs. Aki van, az meg 5 perc után pont leszarja a földre hullott kaját). Az algázó az más tészta, mert ők természetükből kifolyólag sokáig rágódnak a kajájukon.


A babahalak megint más kategória: nekik érdemes többször, keveset adni és figyelni arra, hogy rövid időn belül mind elfogyjon (a bomló kajamaradék nagyon rontja a vízminőséget).

2014. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.
2014. nov. 16. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!