Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házilag készített külső szűrő?

Házilag készített külső szűrő?

Figyelt kérdés

Helló!


Első kérdésem az lenne hogy mennyire hatékony a házilag készített külső szűrő? Érdemes bevállalnom?

Valamint egy oldalt linkelnétek ahol részletesen le van írva hogy kell megépíteni egy külső szűrőt?



Esetleg egy árat ha tudtok (gondolom jóval olcsóbb mint egy gyári)..

300-500l közötti akváriumba kell majd, átlagos halakkal, növényekkel.. Lehet hogy csak sügeres lesz szóval akkor a növények is kilőve :)


Ha van valami tapasztalatotok a témával kapcsolatban akkor tudjátok mi a dolgotok :))


Előre is köszi a válaszokat.


2014. nov. 17. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokan építettek már, kevésnek működik rendesen.


Sok probléma van amit ki kell küszöbölni.

Kerámia tengelyes, 10 watt fölötti pumpa kell.

Megfelelő víz oszlop emelkedés.

Jól megtervezett ülepítő rész.

Egymástól jól elkülönített szűrőanyagok.

Szivárgási problémák kiküszöbölése.

Légtelenítési procedúra.


A legfőbb ok viszont az, hogy drága, egy használt külső szűrő árából lehetne összerakni, hatásfokban viszont a gyári külsőtől elmarad jócskán.


"DIY külső szűrő" így keress rá, az építésről fogsz találni, a hosszú távú használatról már nem, legalábbis a pvc csöveseknél.


Van persze profin épített is, kazánkeringetővel, de az ránézésre 40-50.000ft

2014. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam ez is úgy működik mint a hungarocell háttér :D (sokkal olcsóbb)

Na de ezt akkor jó tudni mert ígyis- úgyis össze kell szednem rá a pénzt, és jobban bízom egy gyári szűrőben.

:)


Köszi a választ.

2014. nov. 17. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Példa sikerül kifognod használtan egy jó gyári külsőt, az szerencsésebb esetben 10 évig megy gond nélkül, ha nincs szerencséd akkor kelhet rotor, tengely, az első 10 évben. Tömítéseket meg lehet venni olcsón egy csapágy szimering boltba.

Mondjuk legyen 25.000 ft egy 10-12 literes vödrű használt külső, sokat láttam jó töltettel.


Ha építesz, kell pvc cső, ragasztó, idomok, könyökök, tömlő ez durván 3-4000 ft

Kell egy jobb kerámia tengelyes pumpa, nem hátrány ha erős, 7-10000ft

Kell 2-3 liter siporax, 4-6000ft

Szivacs tábla 3-4000ft


Egy épített így lehet 17-24000ft de a végeredmény kérdéses.


Persze lehet gagyi pumpa, lehet mosdó szivacs a töltet, akkor ki lehet hozni sokkal olcsóbban.


Ha példa egy siporaxos tetra ex 1200 vagy egy jbl 1500 hatásfokát akarod megcsinálni akkor már nem éri meg.

2014. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam anno, hogy külső szűrőt építek otthon, de sokan lebeszéltek róla.Én a matten szűrő mellett döntöttem, bár nekem csak sarokmatten van egy régi belső szűrő van mögötte.Nagyon jól működik 3 éve, csodaszép tiszta tőle a víz és nem büdös sosem.A kék szivacsot befuttatam jávai mohával meg benőtte az alga is és nem is feltünő.
2014. nov. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:

Nem értek egyet a többiekkel.


Kb, ha van pumpád, egy oldalpolcosat fillérekből össze lehet hozni.


Mi kell hozzá? 3-500 literhez én ragasztatnék kis akváriumot, ha van helyed az akvárium mellett. Ha alatta, fúrással az is megoldható. Olyan 20-30 literes elég, ha vannak egészséges növények az akváriumban. Pl, nekem volt 20 centi hely az akváriumom mögött, és ragasztattam üvegessel egy 15 x 20 x 40 centis akváriumot, pont ugyan olyan magasat, mint a 72 literesem.


Kell egy pumpa. Az ideális áramlás elméte megdőlt számomra, így szerintem ezzel sem kell foglalkoznod, ha csak biológiai szűrésre kell a szűrő.


Kellenek csövek: ki és befolyó.


Kellenek szűrőanyagok: szivacs, siporax például.


Kb ennyi. Mivel oldalpolcos, nem tud túlfolyni, ha áramszünet van, leáll a pumpa, kiegyenlítődik a vízszint.


Ezt az elvű szűrőt a gyáriénak a törekédéből össze lehet hozni, de a hatásfoka bőven eléri azt, és annál még biztonságosabb is.


Ha zárt rendszerűt szeretnél, mint a gyárik, akkor él B.Joci leírása, az oldalpolcosra nem igaz viszont.

2014. nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pendulum92 ***** válasza:

Nekem volt kb 2 évig folyamatosan és tökéletesen működő oldalpolcos DIY külső szűrőm, ha gondolod írj és összedobunk egyet neked.


Ha persze hiszel nekem a többiek véleménye ellenére. :)

2014. nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Ha a cél csak a biológiai szűrés, akkor gyakorlatilag egy jó erős légpumpa árából + még néhány százból össze tudsz rakni egy az akvárium fölött elhelyezett megoldást. A levegőpumpával készíthetsz légemelőt, amivel teljesen biztonságosan fel tudod pumpálni a vizet,se az eltömődésnek, se az áramszünetnek nincs veszélye. Ezek a légemelők szépen részletesen le vannak írva a Horn-Zsilinszky könyvben. Ha a szűrőedény egy virágláda agyaggolyóval meg növényekkel töltve, akkor kifejezetten jól tud kinézni és sokszorosan pótolja az akváriumból hiányzó növényeket. Egy rendes szűrőakváriummal nem ér fel, mechanikai szűrésre nem alkalmas, de az ára és a befektetett munka bőven megéri.
2014. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 8000ft ért vettem egy használt ex 400-at, majd 11000ft egy használt ex 600, mindkettő szuper, lehet tőlük aludni, némák, végzik a dolgukat.


Most láttam a neten, 22500ft JBL e1500, lehet le is csapok rá, mellette van egy ex 1200 azért 25.000ft-ot kérnek.

Sajnos a 16000ft os tetra ex1200 a vaterán elkelt, annyi szépséghibája volt, hogy csak 2 tábla szivacsot adtak töltetnek, a többit pótolni kell.


Eheimért nem vagyok oda, pedig abból van a legtöbb használtan.

2014. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:

A szobai növényekkel megöltött virágláda garantáltan hatékony, mértem is a teszt alatt, 5 alá vitte a nitrátot, ha nem állítom le, szerintem 0-1 ppm lett volna a vége minimum.


Egy cikk az elvéről és az elkészítésről: [link]

2014. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!