Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha valakinek van kérdése...

Ha valakinek van kérdése édesvízi akváriumokkal kapcsolatban írjatok? ( a kérdőjel csak a gyakori kérdések miatt kell! )

Figyelt kérdés
8 év tapasztalatom van és jelenleg 6 akváriumom üzemel! Igazából ha a tenyész akváriumokat is számolom akkor 11!
2014. nov. 23. 18:45
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem szükségtelen ezért kiírnod "kérdést", akinek kérdése van, kiír tényleges kérdést.
2014. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na jó de ha valaki szeretne segítséget kérni akkor tudatom vele hogy itt vagyok. Köszönöm hogy normálisan kitudtad fejezni amit szerettél volna, ezt sokan nem tudják... :|
2014. nov. 23. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez itt úgy működik, hogy megnézed a naponta feltett kérdéseket itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika

Vagy itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika __valasz-nelkul


Amelyikre tudod a választ vagy van tapasztalatod beírod, sok esetben a kérdező személyes üzenetben is kérdez dolgokat, miután adtál neki egy korrektebb választ.


Lehetsz anonim, vagy a beállításoknál megadod a felhaszn.. neved láthatóságát.

Ha korrekt válaszokat adsz akkor előfordul, hogy a kérdezők nem írják ki a kérdésüket, hanem egyből neked intézik.


Sokszor ütközni fog a te és a már régebb óta itt válaszolók véleménye, mivel itt általában kezdő vagy leendő akvarista szemlélettel kell gondolkozni, hasznos a 8 év akvarisztika de egyben hátrány is.

Ami nálad működik az egy kezdőnél korántsem biztos, hogy fog működni, ezt mindig szem előtt kell tartani.

2014. nov. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarom megkérdőjelezni a hozzáértésed, de már találkoztam nem 1 olyan magát akvaristának tartó személlyel aki szintén évek óta tartott halakat, mégis azt se tudta, h mi az a biológia szűrés, nitrogén ciklus. Jobban jár a kérdező, h ha kérdésbe teszi fel, mert ott van lehetőség arra, h kijavítson valaki ha félre informálod, persze ez mindenki másra is igaz. :)
2014. nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Öööhm... Sokat filozofáltam azon hogy ezekre a válaszokra mit válaszoljak! Szóval... Kezdem a búza, akarom mondani B.jocival: Nos lécci ne oktass ki hogy itt mit lehet meg hogy hogyan müködik mert tisztában vaggyok vele, de ha akarod tudni már 3 olyan ember volt akinek tudtam segíteni Úgyhogy nem kell a rizsa, ja és nem akartam kultúrátlan lenni, de sajnos nem tudtam máshogy... Kedves utolsó: Ha bemész egy üzletbe és az eladó aztmondja, hogy a sziámi halcoshalat össze lehet rakni az aranyhallal akkor te semmi utána olvasással fogod megveszed őket és belerakod az akváriumba⁉ szóval Magyarra fordítva a szót, nem kell megfogadnod azt amit én mondok... Meghalgatod/elolvasod és kiszűröd belőle azokat amik Szerinted is jó dolgok! Én nem azt mondtam hogy amit írok az 100%-ban mindenkinél beválik... Na szóval Ennyit erről... :|
2014. nov. 24. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:

"Kezdem a búza, akarom mondani B.jocival: Nos lécci ne oktass ki"


Kiírtál egy kérdést ami arra utalt, hogy nem ismered a fórum működését, új vagy itt, nekem legalábbis ez jött le, ezért adtam pár tanácsot, szerettem volna segíteni.

Nem kioktatásnak szántam, ha 15 éve akvarisztikázol akkor folyamatosan rendelkezel érett vízzel, szűrőanyaggal, tehát előnyösebb helyzetben vagy mint aki holnap akarja kezdeni.

Az itt kérdezők zömének a problémája az éretlen akváriumában zajló, gerincesek és gerinctelenek pusztulása, ilyenkor jó ha valaki vissza emlékszik a kezdetekre, ez néha nem könnyű.


Én éjszakás műszakban dolgozom, munkahelyen nettezhetek amennyit akarok, otthon nem érdekelnek a GY.K problémái, néha amikor bekapcsolom a gépet munkahelyen a hajam az égnek áll annyi üzenet van, ha beállítom az anonim funkciót akkor lefogy pár hét alatt, nem írnak rám annyian.


Tényleg csak tanácsot szerettem volna adni, nem kioktatni.

2014. nov. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm, hogy elmondtad e hasznos információt és akkor ezt itt befejezem mert ezt nem azért raktam ki, hogy itt vitatkozzunk! :-\
2014. nov. 25. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Hányan írtak eddig nagymester? :)
2014. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!