Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 literes édesvízi akváriumb...

Zserom kérdése:

100 literes édesvízi akváriumba milyen külső szűrőt ajánlatok?

Figyelt kérdés
Van egy légpumpám, mellé belső szűrő kell vagy elég a légpumpa oxigén miatt?
2014. szept. 27. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Tetra ex 700-asat+egy belső szűrőt.A belső szűrő akkora legyen,hogy meglegyen a min 10 l/h-s vízforgatás.

De a tetrát érdemes a biolabdacsok és az aktív szén helyett 2 liter siporaxxal felturbózni.

2014. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dioxyde ***** válasza:
Én a JBL szűrőket tudom ajánlani nálam kettő külső van mindegyik tökéletesen megy évek óta.
2014. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Atman, JBL, 1000 liter/óra teljesítménnyel minimum.

A belsővel elég ha a víszfelszínt mozgatod nem kell akkor légpumpa. Lehet, hogy tudod de azért leírom: a szűrőknek 24 órában kell menniük!

2014. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rengetegen oxigén beoldásra a vízfelszín fodrozást választják, nekem is tökéletesen bevált, az esőztetőt a felszín felé kell állítani, csendes és stabil megoldás.


http://www.youtube.com/watch?v=Y7YeEe_r1k0


Nekem tetra és jbl szürőim vannak, mindkettő jó.


Tetrából inkább ex 800 pluszt lehet már csak kapni, jbl e900 lehet jó.

A tetra 4 rekeszes, 4 liter szűrőanyag van benne 2 liter (2 rekesz) cserés példa siporaxra.


A jbl szintén 4 rekesz, 4.7 liter szűrőanyag, 2 liter (2 rekesz) cserés.

2014. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ez a szűrő megfelelő lenne? [link]
2014. szept. 29. 22:00
 6/8 A kérdező kommentje:
vagy ez? [link]
2014. szept. 30. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy fontos van a szűrőknél, külsőknél is, nem a szűrő szűri a vizet hanem a szűrőanyag, a szűrő csak keringeti a választott szűrőanyagon a vizet.


Lényegében tök mindegy, hogy mi a márka, semmi köze a víz szűréséhez.

Szűröknél fontos a tartalék alkatrész utánpótlás, tengely, rotor, tömítések.

A szűrők teljesítményével arányosan nő a vödörméret, tehát több szűrőanyag fér bele.

A márka rád van bízva, elhangzott több márkanév, nekem a jbl tetra bevált, valakinek az atman vált vált be.


Nekem konkrétan megfelel a gyárilag szűrőkkel kapott szivacs, mellé minden szűrőbe siporaxot tettem,(külön kell megvenni) finom szűrésre jbl symec perlonvattát használok, kiadós és olcsó.

2014. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
B.Joci! A válasz hasznos,csak a telefonról irok és véletlenül félre nyomtam. Köszönöm az infokat! Nagyon sokat segített! :)
2014. szept. 30. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!