Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes aksiba milyen...

60 literes aksiba milyen halat rakhatok?

Figyelt kérdés

amire gondoltam

2 algaevő

2-3 betta lány

garnélák nem tudom milyen fajta.

mehet még valami?

ja a jávai mohának sok fény kell vagy elvan anubias melett is?



2014. nov. 26. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem 64 literesben volt 1 algaevő anci - nagyra nőtt, kicsi is lett neki a 64 literes,

2 nőstény betta és 4 rózsaszín dánió.

A dániók és a betták is szép nagyra nőttek a vásárláskori méretükhöz képest, de talán még kényelmesen elfértek... legalábbis remélem nem érezték rosszul magukat...


Szóval a 2 algaevő és a 3 betta szerintem pont elég.

Teszel bele 1-2 szép növényt is, búvóhelyes cserépdarabokat vagy szőlőtőke darabokat és ki is töltötted az aksid...


Ajánlom figyelmedbe az akvarista.hu oldalt, anno én is onnan szedtem a tippeket, ötleteket.


Garnélarákot nem tartottam, így arról nem tudok érdemben nyilatkozni.

2014. nov. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az anci az túl nagy ekkora helyre. A legjobb algaevő kis akváriumokba a zebracsiga, hagymacsiga és a süncsiga.

Ha lány bettákat akarsz, akkor legalább hármat. Csípésrendjük van, mint a tyúkoknak. Ha túl keveset tartasz, agyonszekálják egymást, mert nem oszlik az agresszió.

Betta + garnéla társításnál 2 opció van: vagy megeszik vagy nem. Amano garnélák elvileg elég nagyra nőnek, hogy ne próbálkozzanak velük, nekik annyi a hátrányuk, hogy édesvízben nem szaporodnak.


Szóval én azt csinálnám, hogy:

- 3 nőstény betta

- egy marék apróbb csapathal (mondjuk parázslazac)

- 2 süncsiga


Anubias mellé raknék valami magasra növő cuccot (nálam vízikelyhek vannak, de nekik nem árt valami tápanyag a gyökerükhöz), mert a betták természetükből kifolyólag szeretnek a vízfelszín közelében, levelek között lenni.

2014. nov. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!