Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A baktérium kultuira segíthet...

A baktérium kultuira segíthet az algásodáson, mert körbe az üvegen zöld alga van, az segít rajta?

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Kedveli az erős fényt, foszfát és elegendő CO2 hiányában gyorsabban szaporodik.
2014. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Baktériumnak ehhez semmi köze. Nem kell növénytápot használni, a halakat kevésbé kell etetni, az algákat e kell vakarni és talajszűrést kell alkalmazni, mert akkor a növények több tápanyagot vonnak ki a vízből.
2014. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Ha nincs biológiai szűrésed, akkor algásodni fogsz. De hiába a baktériumkultúra, ha nincsenek meg nekik a megfelelő körülmények ahol szaporodni tudnak, ami pedig egy szűrőt jelent. Viszont ha van megfelelő szűrőd akkor a baktériumok szaporodnak maguktól is, így a kultúra csak pénzkidobás.
2014. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
eddig nem jól ment a szürő most állítottam át, hogy ne nyomjaa buborékokat hanem a vízfelszínt mozgassa csak és jóval kevésbé fogom ma kimosni a szívacsot eddig eléggé kimsotam ami hiba volt , ezen változtatok remélem, hogy megoldja a gondod, 2 naponta etetek csak akkor sem soakt, az nem lehet gond, eddig a fény is 5-6 órát ment scak msot fellőttem 8 órára:)
2014. nov. 30. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a belső szűrőket kb havonta,kéthavonta takarítom, de akkor is inkább csak a burkolatot súrolom el, a szűrőanyagot csak éppen kinyomkodom.


Nálad nagyon bubizott a szűrő, erre javasoltam, hogy fodrozd a vízfelszínt, így nem kell agyontakarítani a szűrőt, nem kell kimosni a bacikat.


A drasztikusan takarított szűrő miatt nem árt egy baktérium kultúra, ezt javasoltam.


Alacsony fényerőd van, 6 órát világítottál csak, ez nagyon kevés a növényeknek, erre mondtam, hogy emelj rajta.


Nem használsz növénytápot, erre írtam, hogy használj, kell a növényeknek a kálium és micro elem utánpótlás.


Fel tehetsz igazoló kérdéseket de csak akkor van értelme ha a leírásban taglalod az akváriumod paramétereit és a gondozást.


Ki írtál egy rakás kérdést azokról amiket üzenetben beszéltünk, így mindenki az ellenkezőét fogja mondani mint én, mert nem tudják, hogy alul szűrt akváriumod van nem kevés hiányossággal.

Tehát ne csodálkozz rajta ha pont az ellenkezőét írja mindenki, mert nem ismerik a dolgaidat.

2014. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A víz fodrozása már pipa úgy lőttem be ahogy mondtad, növénytáp és mikro és makro tápanyag csepp kiegészítésként pipa, fényerő 8 és fél órát megy most már az is pipa, utoljára egyébként 2 hete takaírtottam az akvárium szűrőt, baktérium kultrát nem találtam sajnos eddig még... Hát bevallom őszintén, hogy idegesít és próbálok tájékozódni de remélem megoldja a problémát, holnap levakarom az algát egy szivaccsal utána remélem nem jelentkezik majd ismét már:)
2014. dec. 1. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!