Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc akváriumotok az idei HAC-ról?

Figyelt kérdés
[link]

2014. dec. 3. 12:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
17%

Nekem is csak annyi a bajom, hogy jó része abszolút nem halbarát.


Például a #1 által linkelt [link] vs. a benne lakó 6(!) db Boraras brigittae: "Szereti a sűrűn benövényesített akváriumot, amin a fény csak szűrve jut át." - diszhal.info


Egyébként nem olyan ördögtől való ez, ebben: [link] vagy ebben: [link] pl szívesen elúszkálnék, ha hal lennék. Másrészt még ha biotóp jellegű dolgot is csinálok (tervbe van, jó kis fekete vizes), akkor is átnézem az aquascaping alapelveit, hardscape only akváriumokat stb. Meg persze ezt is: [link]



Egyébként a kedvencem mondjuk ez: [link] mert elfogult vagyok és mert jó látni élhető, növényes axolotl akváriumot.

2014. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

Példa megszűnnének egyik nap azok a fórumok ahova képeket lehet feltenni az akváriumokról, lehet őket naplózni, azonnal megszűnne a növényes akvarisztika is, ennek az irányzatnak az a lényege, hogy valaki elkölt egy valag pénzt majd megmutatja a neten mi lett a pénzből, várja a kommenteket.


Ez egy kapcsolat tartási forma lett, nem a halakról szól, nem arról, hogy otthon van egy akvárium mert szeretem a halakat.


Hasonló mikor valaki feltuningolja az autóját és találkozókra jár vele, a növényes akvarisztika is ilyen, egy egér út a szürke hétköznapokból.


Nekem nincs szükségem erre, otthon van egy mozgalmas életem, én növényes akvarisztika helyett étterembe, moziba, természetbe, bevásárlóközpontba, a műhelyembe, vagy zenét halhatok (szomszédok nagy örömére)


Röviden, szerintem ezek nem akváriumok, nem is arról szól, unatkozó emberek egy növényekkel beültetett vízi világgal kommunikálnak egymással a neten.


Én példa unatkozom a munkahelyen így segítek ha tudok itt, otthon már más érdekel.


Akkor van gond ha valaki így kezdi az akvarisztikát, rögtön a növényes akvarisztikával indít, nem tudja, hogy ez mire való, mert nem a halaknak az biztos.

2014. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Pendulum92 ***** válasza:

Az is egy nagy gond, hogy nagyon hirdetik ezeket a csodákat, de a kompromisszumokkal már nem dobálóznak, amit kötni kell, hogy valaki mondjuk versenyző lehessen, vagy közelébe is érhessen a reklámakváriumoknak.


Nem hinném, hogy valaki csak úgy high-tech módszert alkalmazná, ha nem mutathatja meg az akváriumát másoknak, vagy akár egy versenyen.



Maga a növényes akvarisztika önmagában nem lenne rossz, de az "elit" már semmi másról nem szól, csak a látványról. A HAC akváriumai között még elég sok nem vérbeli akvakertész akvárium van, ezek még jó kompromisszumokkal bírnak, hogy a halak is élvezzék benne a létet, de nem is fognak komoly eredményt elérni.


Én azt a növényes akvarisztikát támogatom, ami komplexen nézi a hobbit, és nem egy tényezőt kivesz és minden fölé emel(látvány).

2014. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

karácsonyra ez a fenyőfás tetszik:

[link]

2014. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Pendulum92 ***** válasza:
Egyszerűen szörnyű :D
2014. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem a képek 80%-a nagyon tetszik. Azok az akváriumok a legszebbek amik nem elsősorban a látványra hanem a halak és egyéb élőlények igényeinek is megfelelően készültek el. Ez a stílus számomra már művészetnek tűnik (ami nagyon drága).
2014. dec. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, még ha politikába csaptak is át. :)


Nekem ez az egyik kedvencem:

[link]


Ezek se rosszak:

[link]


[link]

2014. dec. 4. 09:30
 18/18 Pendulum92 ***** válasza:
36%
Fontos ilyen kérdéseknél politizálni is, mivel ezek a reklámok azt sugallják az embereknek, hogy bárkinek lehet ilyen művészakváriuma negatívumok nélkül.
2014. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!