Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaknak lesz bajuk, ha...

A halaknak lesz bajuk, ha kiszedem őket az akváriumból?

Figyelt kérdés
2 hete nagytakarítást végeztem az akváriumban, mert muszáj volt a barna alga elszaporodása miatt. Holnap megint ki kell takarítanom, amihez a halakat ki kell vennem különben nem tudok dolgozni. A halakat 2 hete is kiszedtem és egy sötét helyre raktam őket. Nem lesz bajuk ha ennyiszer ki kell szedni őket? (Egyébként nem szoktam kiszedni mikor apró takarítgatások vannak.)
2014. dec. 5. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak addig is vízbe rakd őket amíg az akváriumot takarítod. :))
2014. dec. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
úgy terveztem:D
2014. dec. 5. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon rosszul csinálsz. Egy káosz lehet abban az akváriumban, egyensúly helyett, de nem úgy tűnik, mint ha törekednél megszüntetni ezt az állapotot.


Barnaalga miatt takarítani? Minek? Miért nem múlik, el?

Mitől lett? Mit változtattál a takarítás után, amitől most majd nem lesz? (Nyilván, ha egyszer kialakult, és minden úgy maradt, ugyanúgy visszajön)

Miért kell holnap megint kitakarítani? Zöld alga? :)


Egyébként ha jól csinálod ennyitől nem lesz bajuk, de könnyű rosszul csinálni.


Ami viszont ennél a stresszforrásnál jóval intenzívebb, az a biológiai egyensúly hiánya, a változó víz paraméterek, ingadozó vízminőség...

Ez lassan az immunrendszer nagymértékű gyengüléséhez vezet, és onnantól a legminimálisabb (és egyébként állandóan jelen lévő) kórokozó is lavinát indíthat el.

2014. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Évi 1 alkalommal szokás a halakat kivenni ha rendbe van minden, majd a növényeket átültetni, talajt átmozgatni.

Én nem szoktam évente sem rendezni, volt 1-2 akváriumüveg cserém nagyobbra akkor bolygattam egyedül.

Természetesen lesz bajuk a halaknak, az élet terük sérül, az élet terük sérülésével egy időben a halak is betegek lehetnek elpusztulhatnak.


"nagytakarításnál" mindig számolni kell algásodásra, egészségtelenebb vízre, néha persze kell de csak nagyon ritkán, és akkor is megvan egy pontos forgatókönyv ami alapján lehet.


Azt, hogy takarítani kell kéthetente az akváriumot te magad idézed elő azzal, hogy kéthetente takarítod.

Magyarul belecsöppentél egy mókuskerékbe ami kellemetlenné teszi az akvarisztikát.


A "mókuskerékből" szabadulást csak a # 3 válaszoló által leírt dolgokkal lehet elérni.

2014. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem jó ez a 2 hetente lévő nagytakarítás.


Nagyon erősen utal arra, hogy nem jól csinálsz pár dolgot, amitől a halaid szenvednek.

2014. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:

Legutóbb 1,5 éve szedtem szét a 72 literesemet, de csak azért, mert a meszes aljzat és a lágy víz miatt muszáj volt, ingadozott a keménység, lecseréltem bazaltra.


Nem is tervezem évekig szétszedni, egyszerűen minden jó így, szépen tudom tartani az állapotot.


A 9 literes garnélásomat is 1 éve üzemel, nem is tervezem szétszedni, abban is minden jó.

2014. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!