Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány hetente hány százalékos...

Hány hetente hány százalékos hány liter vizet cseréljek az akváriumomban?

Figyelt kérdés

akvárium 130literes

szűrő tetratec ex 1200


Köszönöm!


2014. dec. 5. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értem, hogy mostanában honnan veszik azt a hetente ennyi meg annyi víz cseréjét. Nekem már 60 évvel ezelőtt volt akváriumom, de semmi vízcserére nem volt szükség, legfeljebb a párolgás miatt utána kellett tölteni. Igaz, hogy nem is volt ennyire telezsúfolva hallal, mint mostanában szokás. Motoros vízszűrő sem létezett, legfeljebb levegővel működő talajszűrő, aztán minden tökéletes volt és még szaporodtak is a halak.
2014. dec. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs előző, de szerintem heti 1-2 vödörrel kéne cserélni.
2014. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, az a gond, hogy mindent az utolsó szóig múlt időben írtál, tehát már te sem használod, tehát már elmúlt, ami elmúlt arra lehet emlékezni, megsiratni.

Ha működik illusztrálhatnád képekkel eddig csak szavak voltak más nem, nem láttunk semmi kézen foghatót tőled csak szavakat.

---------------------


Kedves kérdező, eleinte javasolt a heti rendszeres vízcsere 20% körül, a későbbieket az akvárium állapota szabja meg valamit a hal állomány, és a növények növekedési üteme.

Példa én elég nagy mennyiségű növényt metszek ki az akváriumokból, nem tápozok sokat, így 2-3 hetente frissítek 20% körül, van olyan akvárium amibe ennyit sem cserélek de abból rengeteg növényt metszek ki kéthetente.


Ha nincs mit metszeni, vagy alga egyéb probléma van akkor hetente részleges csere, ha rendbe van minden akkor mehet ritkábban.

2014. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondoltam: [link]


Ez kb 2 hetente kijön, ennyi a metszés, ilyenkor már lehet feltételezni, hogy elég nitrátot kötnek a növények, ha nincs mit metszeni akkor heti, alul telepítetten, apró rajhalakkal kétheti vízcsere dukál.

2014. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!