Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal változatai?...

Sziámi harcoshal változatai? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Az addig oké, hogy sok színű van. De miben tér el egy koronás betta egy simától? És az úszótípusból is többféle van? Mert sok olyat láttam, amelyiknek ilyen kis szálakból áll az úszója, mint ez: [link]

De nekem az ilyen tetszik: [link]

Mik ezeknek az elnevezése? És ez más változat, vagy pl a korral változik?

Nem találtam erre leírást, bár lehet, hogy ügyetlen vagyok.


2014. dec. 7. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A sziámi harcos hal a faj. Ezen belül vannak úszótípusok és színváltozatok. Bizonyos jellegzetes mintáknak is van külön nevük. Úgyhogy kb. annyiban tér el a koronás betta a simától, mint a sima házi macska a perzsától, vagy mint a csivava a vizslától.


Ez a sima, egyszerű fátyolfarkú: [link] másik példa: [link]


Ez, "amelyiknek ilyen kis szálakból áll az úszója" a koronás betta: [link]


Jól sejted, ez bizony más változat: [link] Valami rommá photoshopolt delta, legjobb esetben is szuperdelta. Az ilyen hatalmas farokúszójú példányok nevét csak úgy lehet belőni, ha kifeszíti az úszóit. Attól függ az elnevezése, hogy milyen szögben tudja kifeszíteni a farokúszóját. Ha jól megnézed a fátyolfarkú bettának csak kétfelé oszlanak az úszósugarai, neki meg többfelé, ez adja az úszó formáját. Ezt kellene nézni: [link] másik példa: [link] Szóval ez fajtajelleg, nem változik a korral.


Itt találsz képes útmutatót: [link] meg itt: [link] ha nem bánod, hogy külföldiül van, akkor itt a színekről és mintákról is szó van: [link] meg ez is elég jó: [link]

2014. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Így már értem, sokat segítettél! Nos, igazából azt hiszem, mindegy milyen lesz a halacskám, csak a koronás nem tetszik. Olyan fura.
2014. dec. 7. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!