Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az alu szalagnak mi a hivatalo...

Az alu szalagnak mi a hivatalos neve, amit említettek már itt, mint fényterelő anyagot tetőre ragasztva?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én alu szalag néven vettem, van még az alu tape, vagy az alumínium szalag elnevezés.


Az alumíniumhoz nem sok köze van, lényegében egy öntapadós mylar fólia, tükröződő felületet ad, így a fénycső teljes fénye a víz felé van vetítve, nem veszik el.

2014. dec. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, én mylar fóliát használtam fényterelőnek.

Az vastagabb mint az alufóla és nem gyűrődik. Kétoldalas ragasztóval ragasztottam be. Hőálló is, szerintem elég jó.


Vagy lehet kapni Panton áruházakban fényes ezüst, öntapadós tükörfóliát, de ez vékony, könnyebben gyűrődik és kevésbé hőálló.

2014. dec. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hja, de a mylar az 1 méter széles körüli nagy fólia és méterre vágják. Az alu tape meg egy keskeny ezüst csík ragasztó szalag.
2014. dec. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen végül is: [link]


[link]


[link]


A 10 méteres kb 4 db 60x30cm fedőre elég, vannak olyan fedők amit nehéz fény-terelőzni annál tökéletes megoldás.

2014. dec. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Én vettem egy ezüstös szalagot a baumaxban, tele is ragasztottam a tetőt, ki se látszik a műanyag alóla, de nem vagyok biztos benne, hogy hatékony. A nevét már nem tudom.
2014. dec. 10. 18:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy tükröződjön, a matt tető által elnyelt fény hasznosuljon, ne vesszen el.
2014. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van a tescoba, most vettem, te valószínű teflon szalagot vettél, az nem jó, nem tükröződik.


Ilyen kell: [link]

2014. dec. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!
2014. dec. 20. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!