Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világíthatok 8 óra helyett 9et?

Világíthatok 8 óra helyett 9et?

Figyelt kérdés
ha jó a szűrésem? Köszönöm!
2014. dec. 12. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A világítási idő elég összetett dolog.


Van egy optimális idő ez amit nem ismerünk.

Ha az optimális alatt világítunk nem nőnek a növények az algák viszont igen.

Ha eltaláljuk akkor nőnek a növények és háttérbe szorítják az algát.

Ha sokat világítunk nőnek a növények de az alga is burjánzik.


T8 tipusú világításnál lehet kicsit bátrabbnak lenni, t5 fénycsőnél viszont már vigyázni kell, a fejlettebb nagyobb növények már könnyen algásodhatnak mivel erős, szúrós fénye van.

2014. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Végül is ha minden lényeges dolgot biztosítottál a növényeknek, jó szűrő ami nitrátot biztosít a halak szennyezéséből, megfelelő kiegészítő tápozás, de ennek ellenére nem jó valami a növények körül akkor marad a világítási idő korrigálása.


Persze lehet nitrát probléma is, alul telepített akváriumoknál előfordul, ilyenkor nitrátot is kell adagolni.

2014. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
serablue sky (T8) fénycsövem van 130literre ami nem kifejezetten erős , és ráadásul üvegtetőn van ami még párásodik is ezért gondoltam hogy többet világítok . akkor szerinted mehet a 9 óra ? köszi szépen!
2014. dec. 12. 21:12
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezzel a fénycsővel ne világíts sokat, ez tengeri akváriumokba való vagy édesvízi sügeresbe ecset algát növeszteni.

Tehát ha nem kimondottan az alga szaporítás a cél akkor inkább ne használj ilyen fénycsövet, fényerőben sem az igazi.


860-as polylux xl vagy osram lumilux

én a polyluxot jobban szeretem, de sokan a lumiluxot preferálják.


Ilyen: [link]

Vagy a 865 6500 kelvin ilyen: [link]


Villamosságiba vegyél még véletlenül sem akvarisztikában.


Akvarisztikában egyedül a sylvania aquaclassic az egy nagyon világos fénycső, használom ha brutálisan világos akvárium kell.

Vagy a sylvania grolux ha talajtakaró is van, de második fénycső van mellette nappali.


Alapból egy 860-865 fénycső tökéletes, a jelenlegid algáknak jó, növényeknek nem igazán.


Ilyen spektruma van a serának: [link]

az aránytalanul sok kék az mutatja az alga menyiségét.

2014. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
értem de most egy jó ideig nem tudok mást venni. Addig is mennyi időt világítsak vele ?
2014. dec. 12. 21:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Mint írtam nem édesvízi növényekhez való a fénycső, innentől rád van bízva, mérlegelned kell a növényeid állapotát, értékét.

Általában ha nem jó fényerő vagy fénycső spektruma vagy a tápozás akkor tönkre mennek, ez kárt jelent aminek pénzbeli értéke van.


Te látod milyen állapotba vannak a növények.


Én szinte teljesen az akvaguru szerint világitok, szerintem jók a számok: [link]


A watt/liter az a fénycsöved wattszáma osztva a literrel, példa 36 watt: 130 akkor az 0.27 watt/liter, itt még a 14 óra sem sok.

Mondjuk én 0.5 watt/liternél is 14 órát világitok, de kezdésnek a gurun is 12 is elég.

2014. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
akkor a gyártó miért édesvizi akváriumokhoz ajánlja ? meg tengerihez is ???
2014. dec. 12. 22:05
 8/14 A kérdező kommentje:
de akkor pontosan letudnád írni hogy melyiket vegyem ? mi a neve ? tudom hogy linkelted de ha rá megyek bead sok félét . Köszi!
2014. dec. 12. 22:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Leírtam, 860 vagy 865 fénycső kell.


Villamossági bolt" kérnék egy t8-as ...wattos 865 vagy 860-as fénycsövet, amelyik van, melyik milyen árban van legyen szíves megnézni"


Mondják az árakat, mutatják a csöveket, eldöntöd melyiket veszed, a 860-as GE vagy polylux a legolcsóbb, az osram 865 az drágább.


A gyártó szerint : [link]


Édesvízi kombinálhatóság Sera Tropic sun vagyis ha valakinek tetszik a tengeri cső színvilága akkor mellé egy olyan fénycső kell amiben sok a piros, ellensúlyozva van a sok kék.

A tropic sun spektruma alkalmas mellé, így az egyik cső kékes a másik pirosas ellensúlyozzák egymást [link]


Magába a sera sehol nem ajánlja édesvízibe a fénycsövet.

Ellenben a többi cső már mehet magába is.

2014. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akárhol vetted a tengeri csövet átvertek ez a sera édesvízi növényes csöve: [link]

route=product/product&path=35_81&product_id=443


Ez kellett volna adniuk.

2014. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!