Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes akvárium a jó...

Hány literes akvárium a jó választás egy lakásba?

Figyelt kérdés
A 100 l-es az kicsi és szeretnék egy nagyobbat de ahogy nézem a 400 literes az már túl nagy egy átlagos lakásba
2014. dec. 14. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Amekkora elfér, és az állatoknak is kényelmes.
2014. dec. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a tiednél is kisebb akváriumok híve vagyok... Nálam úgy 60 liter a maximum :S Az alátámasztás, a födém terhelése és a vízmennyiség miatt. (Nem szeretem, ha az akvárium nehezebb nálam, az én esetemben ez egyfajta lelki határvonal.) Szóval nem egy csónakban evezünk:)))

Én a 30 litereseimmel kapcsolatban sem éreztem soha azokat a gondokat, amiket itt szoktak hangsúlyozni: egyensúly beállítása, karbantartás stb. Mindig is jól elvoltam velük... A 60 literes 3 évig volt a gardróbban, mire megszoktam a gondolatát - most már nem érzem nagynak:))


Szerintem válaszd azt a méretet,

- amit biztosan elbír a födémed:))

- amekkora helyet még jó helyen anélkül fel tudsz szabadítani, hogy kerülgetni kelljen

- ahol a kiszemelt fajok jól érzik magukat

- amekkorát megenged a lelki nyugalmad:)))

2014. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik az enyém, ami 160 x 50 alapterületű, és 35cm magas. Könnyű bevilágítani, mert nem magas, de nagy úszóterük van a halaknak. És nincs merevítés benne, 10-es üvegből van. Csak max 28-30cm magasan töltök bele vizet, hogy a halak ne ugorjanak ki. Tehát egy 5-7centis pereme van. Egy olyan szekrényt csináltunk alá, ami 19mm-es bútorlapból van és a teteje 4centis munkalap, azon dupla polifoam.
2014. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A mostani az 65 literes.Imádom de szeretnék egy olyan nagyot ahol többet lehet "nézelődni" és az állatok is nagyobb területen élnek (és nagyon szeretnék KAGYLÓT is).

A lelki nyugalmam elbír akármekkora térfogatot :)

A súllyal számolok igen, mondjuk egy 400 literes akváriumot gépészettel és bútorral kb 6-700 kg-ra saccolok és ha ekkora mellett döntök,akkor lehet hogy kikérem statikus véleményét is és kötök a lakásra vízkár biztosítást :))

2014. dec. 14. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlragozni. Akár 1000 kilót is elbír a födém gond nélkül. Egy jól megpakolt 2 méter hosszú könyvespolc is megvan bőven 1tonna, még se szoktak statikushoz szaladgálni. Nem akarok kötekedni 3 as, az a lényeg, h neked tetszen, de a 160 hosszú és 35 magas akvárium a terráriumra hajaz, vizuálisan nem ad olyan látványt mint egy 60 cm magas. A 400 literes akváriumot gond nélkül elbír bármilyen épület.
2014. dec. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!