Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma kaptam egy aranyhalat,...

Ma kaptam egy aranyhalat, folyamatosan a vízfelszínére mászkál. Ez normális?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még halam, sosem háziállatom. Karácsonyi ajándék. Egyenlőre egy kisebb (most már négyzet alakú) edényben van.

Folyamatosan a víz tetejére úszkál, felfrissítettem a vizét adtam neki kaját.



2014. dec. 19. 15:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Mivel nem rendelkezel semmilyen haltartáshoz alkalmas eszközzel, így rögtönözni kell.


Jelenleg az esélye a haladnak nulla.


Példa facebookon ki írod, hogy kérnél valakitől akvárium vizet, 30-40 % a teljes víztömeghez viszonyítva már elég.

Én szoktam adni, többen megtalálnak üzenetben, főleg így karácsony környékén.


Kell szűrő, akvárium, nem ártana kérni aki a vizet adja szűrő koszt, ez egy fekete anyag a szűrőszivacsot bele nyomkodja az akvárium vízbe.


Hirdető oldalakon találsz szűrőt.


Nyögve nyelős a dolog, és valószínű a mai napod van rá.

2014. dec. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Menj be díszhal boltba és vegyél egy légpumpát, vagy egy kis szűrőt ami tud levegőt fújni neki.


Azt helyezd az akváriumába.

2014. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Platypus ***** válasza:
Menj el a legközelebbi kínai boltba és vedd meg a legnagyobb műanyag vödröt vagy ládát. Ha szerencséd van akkor lesz legalább 20 literes. Töltsd fel szobahőmérsékletű csapvízzel és 1 óra után rakd át a halat. Ez sem alkalmas aranyhaltartásra, de ahhoz elég hogy pár napot túléljen, amíg beszerzed a szükséges felszereléseket vagy találsz neki olyan gazdát aki ezt bevállalja.
2014. dec. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincs biológiai szűrésed, mikroorganizmusok végzik, baktériumok, a halad vizeletéből, kopoltyújából, ürülékéből származó ammónia meg fogja ölni.

Nem biztos, hogy az oxigén hiány a ludas a pipálásért, lehet az ammónia mérgezi.


A teljes vízcsere csak állott vagy vizelőkészítővel kezelt vízzel használ de az eseti, folyamatosan bocsát ki a hal ammóniát és nincs ami lebontja, érett akvárium vízben, szűrőben (szűrő trutyi) van.

2014. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Ja, 4 óra, igaza van a többieknek, ne tökölj, hajrá, vedd meg ami kell.
2014. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Felhívtam barátnőmet, hogy hozzon állatkereskedésből kellékeket ha még nyitva van.

Nagyon remélem, hogy nyitva lesz.

Akváriuma lesz estére, az sem túl nagy de jobb mint a semmi. És akkor ha abba szoba-hőmérsékletű vizet töltök, egy ideig, míg nem szerzek megfelelő felszerelést kitart ugye?

Nagyon nem szeretném megölni!!!

2014. dec. 19. 16:22
 17/27 anonim ***** válasza:
Hol laksz ?
2014. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ha sikerült beletenned klóros vízbe vagy túléli, vagy nem. Annyit tudsz csinálni, hogy ülsz és malmozol. Esetleg finoman a fejét veszed annak, akitől kaptad.


Szóval csinálj magadnak egy kamillateát, aztán leül, olvas. Halat nem b@ßtat, legfőképpen nem etet!

Szóval az akvarisztikához 2 dolog kell:

- megfelelő felszerelés

- szaktudás.

Felszerelés: akvárium (aranyhal esetében úgy 150 liternél kezdődik), szűrő, antiklór, hőmérő, 2 vadonat új (vegyszermentes vödör), 1 db gumicső.

Szaktudás: a halak abban a vízben élnek, amibe ürítenek. A halak ammóniát termelnek (ürülék, vizelet és a kopoltyújukon keresztül), ami szépen lemérgezheti őket. A szűrő arra való, hogy azok a "jó bacik" lakjanak benne, ami az ammóniát más, kevésbé káros vegyületekre bontja, amit aztán az akvarista (azaz te) részleges vízcserével eltávolít az akváriumból. Általában kell néhány hét mire ezek a szűrőbacik betelepülnek, ezért kell járatni, "etetni" az üres akváriumot. Egyelőre ezt az információt kellene megemészteni. Részletes leírás itt: [link]


Namármost így hirtelen azt tudod csinálni, hogy:

1. abbahagyod a hal etetését (nincs széklet = kevesebb ammónia termelődik)

2. ha nem a legközelebbi kínai/100Ft-os boltba zúzol el, hanem a teszkóba, obiba, ott is lehet kapni nagy műanyag tárolódobozt - figyelem! NAGY tárolódobozzal sokkal jobban jársz, mint egy apró akváriummal.

3. útba ejted az akvarisztikát, minimum 1 antiklórt (vagy egyéb ugyanilyen hatású vízelőkészítőt) felszedsz

és A.) napi részleges vízcserével és minimális etetéssel megpróbálod a halat életben az ammóniát meg a mérgező érték alatt tartani

B.) veszel szűrőt, kérsz valakitől szűrőkoszt/használt szűrőtöltet, amivel áttelepítesz egy jó adag szűrőbacit a saját szűrődbe.


Skacok, a klórmérgezéstől is pipálhat a hal, mert a klór roncsolja a kopoltyút.

2014. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Írok privátban.
2014. dec. 19. 16:28
 20/27 anonim ***** válasza:

majd írd meg, hogy mi lett a vége!


remélem túlélte a halacska!!

2014. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!