Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire normális, ha egy...

Mennyire normális, ha egy kutya folyamatosan ledominálja (hágó mozdulatok) a többit?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam futtatón a kutyámmal (csak 4 hónapos), volt rajta kívül mégegy szuka meg egy valószínűleg roti keverék kan. Azt nem kérdeztem, hogy a kan mennyi idős. Folyamatosan terrorizálta a lányokat. Mindkettő a porban hempergett állandó jelleggel, mert az felváltva rontott rájuk, leszorította és "meghágta" őket. De tényleg ezzel töltött el kb fél órát. Gazdája nem szólt rá, egy kislány volt, csak pironkodott, hogy juj ugye nem ivarosak a szukák :D Nem igazán értette, mi történik, én meg ki vagyok, hogy kioktassam, csak most kezdtem kutyázni. Szóval annyi a kérdés, hogy ez szerintetek normális? Én azt hittem, egy behódolás után (mert a szukák a hátukon feküdtek már) abbahagyja, mivel rendezte a viszonyokat.
2013. júl. 3. 11:23
 1/4 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Egy intelligens gazi nem engedné, hogy a saját kutyája ezt csinálja.

Amíg nem a Te kutyáddal csinálják, addig mondjuk nem javaslom, hogy közbe szólj, de ha egyszer a tiédre másznak rá, akkor nyugodtan mondhatod, hogy hívja el onnan a sajátját.

2013. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem normális. Ilyen esetben szólni kell a gazdájának, hogy tiltsa meg. Ha ő se tudja, akkor két dolgot tehetsz. Vagy otthagyod őket és ezzel kivonod a kutyádat ebből a kellemetlen szituációból, vagy bevéded a saját kutyádat. Utóbbi necces, mert sokat lehet bukni az ügyön, ha nem jól csinálod. Esetleg nem sikerül, mert nem vagy elég határozott, vagy rosszul méred fel a másik kutyát és megharap, vagy a gazdája sértődik meg, hogy milyen alapon zavarod el az ő kutyájat.


Nekem a kölyök kutyámat kellett egyszer bevédenem egy ilyen neveletlen jószágtól, az ő gazdája nem haragudott érte, mert tisztában volt a saját tehetetlenségével. Eleinte egy darabig tűrtem és azon imádkoztam, hogy bárcsak a felnőtt kutyámnál is bepróbálkozna, mert az egy másodperc alatt helyre tette volna, de végülis kénytelen voltam magam lerendezni.

2013. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem normális viselkedés. Ha a gazda nem reagálná le akkor szépen a saját pórázomra tenném a kant, így utalva arra, hogy a gazdája vagy kösse meg vagy vigye el.
2013. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát ettől tartok én is, hogy nem lennék elég határozott. a gazdája nem tiltotta, mivel nem értett hozzá, azt hitte, szexelni akar. hát legközelebb akkor szólok neki, hogy ez dominancia, dehát látszólag nem tudta kezelni a kutyáját sajnos.
2013. júl. 3. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!