Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » (Sos) Miert van ez a harcos...

(Sos) Miert van ez a harcos halaimmal?

Figyelt kérdés
Egy akvariumba 3 részre elosztva sziámi harcos hímjeim vannak, 3ból kettő néha nem annyira aktív, 2 napja volt vízcsere atnosott aprokavicsot tettem aljzatnak növényeket raktam bele Nekik illetve jávai mohát! A 3. Rendbe van habfeszket épít , a középső meg nem ivarérett de a masik aki elegge elfetreng ő ivarérett es amikor betettem épített is egy kicsit de szet is ment es nem foglalkozott vele most nincs neki semmi! 26 fok körül mozog a viz allandoan! Mi lehet a hiba? Szuresuk nincs gyakoribb vizcserevel oldom meg az ammónia gondokat!
2014. dec. 22. 11:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Neki is állok , de nem akarom, hogy bajuk legyen megmenthetőek szerintetek? nem annyira vannak dögráváson szerintem, mert a vízfelszínen vannak meg úszkálnak azért csak látszik, hogy nem olyan amilyennek kellene, hogy legyenek!
2014. dec. 22. 11:43
 12/21 A kérdező kommentje:
belső szűrő kifejezetten az akvárium méretéhez adták vagyis még jobb is annál! :)
2014. dec. 22. 11:44
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha a boltos mondta, akkor szerintem egy Aguael fan-1 szűrőt is odaadott volna neked... Mi a pontos típusa a 2 szűrőnek?
2014. dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
az egyik gyári szettbe vettem és működik jól,minden az tuti jó az egy aquel belső szűrő! A másik pedig egy nem annyira márkás nem tudom milyen pontosan egy zöld szűrő, esőztetővel és az oldalán írt infók alapján ez is megfelel a szűrésnek :)
2014. dec. 22. 11:50
 15/21 anonim ***** válasza:
Az oldalán írt infók alsó határa a maximum, mindegy mit írnak rá. A szettekben pedig alulméretezett szűrőket szoktak adni. Szerintem a nagyba vegyél vagy csinálj egy külső szűrőt, a kicsibe pedig tedd át a nagyobbik belsőt.
2014. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! De ez biztos , hogy ammónia fertőzés már most?:OO Egyszerűen alig akarom elhinni, bár lehetséges de nehéz elhinni akkor is.. :$ Mit csináljak akkor?
2014. dec. 22. 11:54
 17/21 anonim ***** válasza:

Itt vannak eladó használt szűrők: [link]


Ezen kívül még jó lenne, ha tudnál szerezni szűrő koszt valakitől(akvarista oldalakon szerintem bárki adna neked). Ezt bele kell mosni az akváriumba, a szűrő majd összeszedi, ebben vannak a hasznos baktériumok. Utána kicsit fogd vissza az etetést, hogy ne termeljenek annyi ammóniát. A bettás akváriumba is tegyél a szűrőkoszból és tedd át a nagyobbik belső szűrőt.

2014. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsen rá keret, viszont ha jól műküdik a nagy akvárium akkor miért zargassam? nem is értem?:) Most a kicsi is beáll majd akkor jó lesz, de lehet csak aludtak a halak, és felvertem vele őket most meg semmi bajuk sincsen :)
2014. dec. 22. 12:37
 19/21 anonim ***** válasza:
Azért zargasd, mert kevés lesz az a 2 szűrő bele. Csinálj mindkettő akváriumban ammóniatesztet, nem hiszem, hogy 0 lenne az eredmény.
2014. dec. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
miért jobb szűrés esetén az lenne esetleg? Akkor tele is telepíthetném az akváriumot azt is elbírná egy jobb szűrő? :)
2014. dec. 22. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!