Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium tervezése? 72 liter

Új akvárium tervezése? 72 liter

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy új akváriumot a mostani 35 literesem helyett, ami viszonylag egyszerű, letisztult, nem szeretnék bele extrákat.


[link] ilyen lesz az üveg, tetőt már vettem rá.

Az a gond vele hogy csak egy t8-as fénycső van benne 15W-os, ami ugye édeskevés. Ha bővíteném akkor mindenképpen ledeket szeretnék használni, mert korszerűbbnek és energiatakarékosabbnak tartom. Nos, már régóta agyalok ezen az egészen, nem szeretném elkapkodni. Ha a ledeket nézzük ott nem lehet wattban számolni, át kell térni a lumenre. A fénycsövem 1000 lumen, mellé még erős led szalagokat gondoltam. Mennyire kivitelezhető? Amit kinéztem az 1930 lumen méterenként, ebből nem tudom mennyi férne bele.


Szűrőnek az Eheim Biopower 240-et gondoltam. Vélemény?


Talajnak az AN Pro soilját gondoltam, de ha találtok hasonló növényes talajt, ami fekete és olcsóbb, akkor nyugodtan elárulhatjátok a nevét. :)


Növények terén annyit szeretnék, hogy jól nézzen ki, egyszerű legyen a gondozásuk és tényleg rendben legyen velük minden. Nem szeretnék túl sokat, az egyszerűek is megfelelnek. Milyen fajtákat ajánlotok? Algák terén mire kell ügyelnem?


És legutolsó sorban milyen halakat ajánlotok? Most van 2 galaxy razbórám, a többi sajnos elpusztult már, öregek voltak.


Előre is köszönöm a válaszokat! Nagyon sokat segítenétek! 14/L


2014. dec. 22. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Növény:keskenylevelű vízikehely, valiznéria, anubiasfélék, aponogeton crispus
2014. dec. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pendulum92 ***** válasza:

szia,


Nézzük sorban a dolgokat:

Az üveg természetesen jó.

A LED valóban korszerű, de még nem elég fejlett, hogy olcsón jót hozz ki belőle. Főleg, 14 évesen szerintem még nem tudsz olyan szinten barkácsolni. A LED-nek hűtés kell pl, ami alap esetben egy alulemezre való erősítést jelent.

Ha nem jól csinálod meg, nagyon gyorsan veszít a fényerejéből.

Magyarul jó a hatásfoka, de cserébe kényes fényforrás.


T8 vagy T5 fénycsöveket ajánlok. A T5 jobb hatásfokú, de kicsivel drágább, a T8-hoz való hozzávalókat ingyen is be tudod szerezni, ez a hagyományos fénycső.

Ha alapszinten szeretsz és tudsz barkácsolni, vagy van olyan barát6rokon, aki tud, akkor könnyedén be lehet varázsolni egy plusz fénycsövet a tetőbe. Ha B.Joci is olvassa a kérdést, neki van képsorozata erről úgy tudom.

2 x 15 watt már alapszintnek jó.

Én 15 wattos gyári kiegészítéseként belekontárkodtam még egy 18 wattosat. Nem szép, de ha érdekel, küldök képet.


A szűrő jó... de 14 ezer forintért drága. De ha a szíved vágya egy belső szűrő, akkor az árán kívül jó választás. Amúgy pedig 10-en ezerért vannak kicsi eheim külsők, vagy 20on ezerért Tetrák. Az eheimek gyengusabbak, a minőségük miatt drágák. Tehát egy 25 ezres tetrát egy 40 es eheim vált ki teljesítményben és szűrőanyagtérfogatban.


Talaj. Nem ismerem ezt a növényes talajt, én főleg növényezek, de nem vagyok ennyire pepecselős, én nem követem a "kőbe nem ültetünk" szabályt.

[link]

Ez mezei U0-ás méretű bazalt, nekem tökéletesen fejlődnek benne a növények.(amúgy ez is 72 literes)

A belekeveredett vörös szín a JBL Manadotól származik. Véletlen volt, már nem fogom kiszemezgetni :D


Növények terén az a kritérium, hogy ne legyen macerás. Akkor neked a cryptokat és pár echninodorus fajt ajánlok. Ezek szinte mind tőlevélrózsásak, nem kell őket gyakran metszeni. Vannak még a stem(futó) növények, amik inkább felfelé terjeszkednek, hamar kinövik a teret.

Pár konkrét faj:

kis vízikehely

wendt vízikehely

És egyéb cryptok...

echinodorus quadricostatus ( nem találtam magyar nevet)

lándzsás vízipáfrány


Ezekkel, ha bővíted a fényt, egészséges növényeid lesznek valószínűleg.


Amiről nem írtál, a növénytápozás. Kevés növény marad egészséges tápozás nélkül, amik besegítenek a szűrésbe is. Az easy-life profito tökéletes választás lenne. Kezdetnek dughatsz pár tápgolyót is a gyökerekhez, ezek olyan fajok, amik szeretik gyökereken felvenni a tápanyagot(kivéve a páfrány).


Alga lehet kezdetben mindeféle, amíg ben nem áll a rendszer, ez pár hónap általában maximum. Ha jól csinálod, csak minimális mértékig fognak jelen lenni, mint minden jól működő akváriumban.


Halak terén nem tudok adni tanácsot, maximum azt javaslom, hogy nano halakban gondolkozz, mint a galaxy.

2014. dec. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:

Az eheim belső helyett egy ilyet javaslok:


[link]


Mondjuk az Atman AT-201 Powerhead + BIOFILTER 3 4829Ft


Az ára a töredéke, de hatásfokban utoléri simán.

2014. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Növény:keskenylevelű vízikehely, valiznéria, anubiasfélék, aponogeton crispus
2014. dec. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!