Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történne ha egy akvárium...

Mi történne ha egy akvárium szétdurranna?

Figyelt kérdés
mi lenne a lámpatesttel ? úgy értem mi van ha víz éri ?
2014. dec. 22. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az akvárium szétdurran vagy szétesik, akkor a lámpa fent nem is lesz vizes. A víz csak lefolyik a földre.


Én egyszer beleejtettem egy Quad 2x24W lámpát kompletten a vízbe, és világított a víz alatt. Annak fém háza van.

A biztosítékot nem csapta le. Nem nyúltam be érte a vízbe, hanem kihúztam a konnektorból, aztán kiöntöttem a lámpából a vizet, majd kitettem pár órára szárítani.


Ha ráspriccelsz egy kis vizet semmi nem történik a fénycsövekkel.


Akkor van baj, hogyha a lámpa túlságosan zárt térben van és túlmelegszik, de akkor is csak pukkan egyet és kilyukad az egyik vége. Ahhoz is volt szerencsém, hogy a fénycsőnek az egyik vége lepattant. Valószínűleg vékonyabbra csinálják a két végén az üveget biztonsági okokból, hogy ne az egész üveg robbanjon az arcunkba adott esetben.

2014. dec. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A világításoknak van egy IP besorolása, ip44, ip 65 stb (nem tudom pontosan) ez egy vízállósági besorolás, elvileg ki kell nekik bírni ha bele esik a vízbe, nem szabad, hogy levágja a biztosítékot.

Gyakorlatban ez annyit jelent, hogy a gyári lámpa elektronikája, vezetéke, a fénycsövek foglalata, valamilyen gumi szigeteléssel van ellátva ami rövid ideig távol tartja a vizet.


Fenti egy új lámpára vonatkozik, használt, öregebb lámpánál már nem zárnak jól a tömítések, elszakadtak, vagy szétporladtak, ha bele esik a vízbe levágja a biztosítékot.


Szétdurranni ritkán durran szét egy akvárium, inkább csak ereszt valahol, ha nincs elég puha alátét alatta akkor alul valamelyik sarkánál, ha gyenge a ragasztó akkor fölül a front üvegnél kell számítani a szivárgásra.


Hallottam már front üveg leszakadásról, 300 literes akvárium, üveg takarítása közben anyuk megcsikizte apjukat, majd az a padlón landolt a front üveggel, halakkal és pár liter vízzel.


Én amint meg kaptam az új üveget, fölül egy 2,5 cm széles szövet szalag csíkot tekerek fel, 5-10 rétegben körbe tekerem, lakásba csak így merem betenni.


(szokott csikizni a feleségem:D)

2014. dec. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!