Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Easy life profito használat...

Easy life profito használat mellet a növények levelei kilyukadnak MIÉRT?

Figyelt kérdés

adagolok még easy life ferro-t és easycarbo-t hetente.

Olvastam, hogy kálium hiány lehet.

ha adagolok a vízbe extrának Tetra Plantamin-t az segítene?

jó ötlet egyszerre 2 növénytápot alkalmazni(mondjuk fele felébe)



#akvárium #easy-life #növénytápok #tetraplant
2014. dec. 24. 14:29
 1/5 A kérdező kommentje:
az easycarbo-t naponta.
2014. dec. 24. 14:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Két oka lehet, vagy túl kevés a fény, gyenge fénynél nem veszik fel a növények a növénytápot, tehát hiába van elég vas és kálium a vízben nem elérhető a növényeknek megfelelő fényerő nélkül.


A másik ok a túl erős világítás, elsőnek a nitrátot veszik fel a növények, a nitrát felel főként a növekedésért, ha nincs mellé elég kálium akkor hiány lehet és hiánytünet, több profito kell ilyenkor.


0.5 watt/litret általában a vízválasztó, példa 100 literes akva 50 watt fény, alatta a kevés fény miatt nem veszik fel a káliumot, fölötte pedig kevés lehet a kálium.

2014. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

eddig szépen nőttek, de tápot váltottam sera florenát használtam eddig most 1 hónapja profito-t. gondolom ebben nincs elég kálium, ezért raknék mellé még plantamin-t.

világítás 2* 35w 180literes. anubias és Echinodorus osiris szel vannak a gondok

2014. dec. 24. 15:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Az Echinodorus sok új hajtást növeszt középen, sok kálium kell neki, ha van elég akkor megindít egy indát amin virágok lesznek, majd a virágok helyén kicsi növények, ez a konkrét jele annak ha jól érzi magát a növény, magas a nitrát igénye is.


Egyszerre adhatsz többféle tápot, én csak profitot adok durván 1.5X gyári adagban, sokszor virágzik és rengeteg a kicsi növény, szerintem a profitoban nincs hiba.


[link]


Az öreg leveleket én le szoktam metszeni mindig, igazából nagytestű halak mellé ajánlott növény, kell neki bőven nitrát is.


Próbáltam az echinodorus bokrosokat kisebb akváriumban kevesebb halnál, ott nekem is lukacsosak voltak a levelek, nem adagolok nitrátot külön, ha adagoltam volna biztos nőne ott is rendesen.

2014. dec. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Mivel a carboban is kálium van, első körben inkább ennek növeld meg az adagját. Másfélszeresen túladagolhatod különösebb kockázat nélkül.
2014. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!