Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalnak kaja?

Neonhalnak kaja?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatból mondanátok száraz tápot amit megesznek neonok?


Elfogyott a tetra mint tápom, azt megeszik mind egy szálig, van otthon sera vipan annak a felét kiköpik, csak a pirosan eszik meg belőle.


A boltban elfogyott a tetra mint, van többféle táp a boltban, pont ami nekem kell egyenlőre nincs, januárban lesz.


Fagyasztottból el vagyok látva, de az túl erős, terhelő szerintem nekik, 15 neon , garnéla és csiga van az akváriumban.


2014. dec. 26. 16:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szeretném kiszedegetni a pirost a lemezesből:D
2014. dec. 26. 16:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk megeszik a Panzi lemezes haltápot, ha még picik, akkor a Panzi növendék haltápot kapják, de szeretik a Panzi daphnia-t is. :) A Panzi szemcsés haltáp már túl nagy nekik. :/ Lehet, hogy nem túl jó minőségű, de nálunk ez vált be a legjobban. :)
2014. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sera-ból vipagran-t adtam nekik, amikor voltak , akkor azt megették.

Meg apistokkal tartottam őket, azoknak tápból sera-ból pirosat adtam, a neve is granu red, azt is simán megették a neonok is.

2014. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom a panzit, az lehet van is otthon valahol.

A sera tápot meg megnézem a boltban.


Artemiát azt próbáltam, 3-4 neon volt kérdéses, hogy vagy elpusztulnak vagy nem, szélük hosszuk egy volt, volt olyan ami bevert 3-4 kis artemiát fagyasztottat azt többet nem adok nekik biztos, majd szét durrantak tőle, volt amelyiknek meg nem jutott.


Pedig fagyasztottam az van otthon, mindent elhoztam a boltból, artemia, krill, mysis, tubifex, teli egy rekesz a fagyasztóban.

2014. dec. 26. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Sera vipagrant nálam mindig bevették a szájukba, aztán köpték is ki, pedig elvileg a boltban is azon voltak tartva. A sima vipant viszont zabálják.
2014. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nálam csak a vipan egy részét eszik meg, a többit kiköpik, eddig kapóra jött, úgy etettem őket, hogy fele kaja tetra mint, fele meg vipan,


A vipan el nem fogyasztott része maradt a garnéláknak, csigáknak, elég volt nekik, most ha adok csak sera vipant akkor viszont sok marad a garnéláknak, bezabálnak belőle, meg lesz egy rakat csigám.


Ha nem lesz más, zsebpénzért nekiültetem valamelyek gyereket, hogy szedegesse ki a pirosat:)

Valamennyi zöldet meg adok a garnéláknak:D

2014. dec. 26. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Én Fix-et adok nekik, elfogy mind egy szálig.
2014. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

TetraPro Color?

Neonhalam éppen nincs, de eddig az összes hal, amin teszteltem, majd' megőrült érte és szépen fejlődnek tőle. A halaknak megfelelő méretűre törve etetem, így nem okoz problémát, hogy valamennyivel vastagabb az átlag lemezesnél. Még a törperazbóráim is lelkesek. (Ha az ér, izzófényű pontylazacok is voltak a tesztalanyok között.)


Hasonló méretű halaimnál a fagyasztott vízibolhának van nagy sikere, azt nem láttam a listádon :D

2014. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Holnap megnézem mi maradt a kereskedésben, gondolom kifosztották teljesen, jók a tetra tápok, egyre inkább hajlok én is a tetra felé.

A fixet nem ismerem, ha lesz ránézek.


Az a gáz a tetra mintbe, hogy tekerős kupakja van, és fel van osztva azt hiszem 5 külön kamrára, ha kiürült tekersz egyet majd megint tele van, 5 kicsi tubus van a flakonon belül, meg voltam győződve róla, hogy 2 rekeszbe még van.

Majd rájöttem, hogy mindegyik üres, addigra meg már nem volt a kereskedésben.


Vízibolha fagyasztottba nincs, szerintem azt a kereskedés sem hozza.

2014. dec. 26. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!