Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A víz melegítőnél, hogy...

A víz melegítőnél, hogy működik ez, miért nem kapcsol be, kicsi az akvárium hozzá?

Figyelt kérdés
Szóval most már vettem kettő vízmelegítőt is de nem akarja a beállított hőfokon tartani egyik sem az ívató medence hőmérsékletét. Az egyik az 1 50 wattos és kb 10 literbe van beletéve 31 fokra van állítva mert így tartja épp hogy a 28at. ez miért van?:O a másikkal ugyan ez a helyzet 30ra van állítva és 27en még nem kapcsol be... Nagyobb víztömegre valók, vagy ez, hogy működik a vízmelegítőknél? Valaki elmagyarázza nekem? Mekkora vízbe mekkora kell, vízhőfok, hogy van és ez a wattos dolog.. tehát 25 wattost veszek az tudja ksi víznél is pontosan tartani a hőfokot de mondjuk egy nagyobb vízfelületen meg nem?
2014. dec. 30. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a kisebb víztömeget magasabb hőmérsékleten kellene tartania mint a nagyobbat. Az lényegtelen,h nem pontos a termosztát. Lődd be hőmérővel a megfelelő hőmérsékletet, a többivel ne foglalkozz.
2014. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A termosztát a vízmelegítőn van, a hőmérő meg gondolom az aki másik végében. Szóval esélyes, hogy ekkora hőmérséklet-különbség alakul ki benne. Főleg akkor, ha nincs benne szűrő, ami keringetné a vizét.


Másik tippem az, hogy a világítás melegíti a termosztátot, ami általában a melegítő tetején van. Így az nem a víz hőmérsékletét méri. Ha nincs világítás, akkor ez nyilván nem érvényes :)


Azt azért tudd: ez nem patika, ezek nem tudnak tizedfok pontossággal mérni. Jó, ha a fokot eltalálják.


Az előző válaszolóval értek egyet: lődd be úgy, hogy a hőmérő szerint jó legyen a hőmérséklet.

2014. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja értem, hát én azt hittem, hogy az alján van nekik a hőmérő része. Nem tudom mi lehet a probléma. Viszont egy olyan kérdésem is lenne, hogy egy 50 wattos képes felfűteni mondjuk 100 litert? csak annyi, hogy sokkal lassabban teszi ezt meg? Ez lehetséges? vagy azt ne is tegyem bele mert nem is lehetséges?
2014. dec. 30. 11:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Képes felfűteni. A teljesítményt azért szokták igazítani az akváriummérethez, hogy viszonylag normálisan tudjon működni a fűtő.

Ha pl túl gyenge, akkor nagyon sokat kell bekapcsolva lennie, ami az élettartam szempontjából nem túl jó, hamarabb tönkremehet. Egy túl nagy teljesítményű pedig nagyobb hőingadozást okoz a fűtő környezetében, hirtelen melegíti fel a vizet.

2014. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!