Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növények termelnek oxigént...

F.Gergely kérdése:

A növények termelnek oxigént a halaknak?

Figyelt kérdés
Azért kérdem , hogy elpusztulnak-e a halak ha széndioxidot eresztek a vízbe?

2015. jan. 5. 20:27
 1/9 Pendulum92 ***** válasza:

Első kérdésre a válasz az, hogy nappal igen.


A második kérdésre pedig azt tudom mondani, hogy a mértéktől függ.


Este veszélyesebb, mikor a növények is szén-dioxidot lélegeznek ki, ilyenkor vagy elzárod az adagolást, vagy olyan szintet lősz be, ami még este is rendben van.

2015. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen,a növények termelnek(ha egészségesek) a fotoszintézis során.

A fotoszintézis:

szén-dioxid+víz---(fény+klorofill)---szerves anyagok+oxigén


Tehát este nem termelnek oxigént,mert nincs fény,ilyenkor ők is oxigént vesznek fel a légzésükhöz,de nappal több oxigént termelnek,mint amennyit este elfogyasztanak.Én azért estére elzárnám a szén-dioxidot.

2015. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pendulum92 ***** válasza:

Hogy tudományosan is pontosak legyünk: A növények éjjel-nappal lélegeznek be oxigént, és lélegeznek ki szén-dioxidot.


Nappal viszont ott a fotoszintézis, ami éjszaka nincs, így éjszaka csak a sima légzés marad.

2015. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A gázok kiegyenlítésért, co2 többlet eltávolításáért, oxigénbeoldásért a szűrő felel, a növényeket nem az oxigén szint miatt tartjuk.

Tájékozódás nélkül elpusztulhatnak a halak igen, van a növényeknél egy "bubizás" macro tápozás, intenzív fény, co2 beoldás kell a bubizáshoz. Rengetegen jártak úgy, hogy a heves bubizás közben elment az áram, a növények kiengedik az intenzív körülmények miatt nagy menyiségben felvett co2-t, savas irányba megy a víz, a halak fele pipál, az akváriumba pusztul el, vagy kiugrik.

Növényes akvárium lelke a szűrő mellett a szünetmentes tápegység ami a szűrőt áramkimaradás esetén is működteti.


Co2 használatnál van egy táblázat: [link]


A táblázat leírása egyértelmű, egy adott keménységhez egy adott ph értéken tartozik egy co2 szint.

A neten sok helyen megtalálható ez a táblázat, a leírásokból hiányzik viszont, hogy ezeket az értékeket, magát a zöld tartományt szinte lehetetlen beállítani, nincsenek ilyen értékek csak esetleg egy frissen feltöltött akváriumban, ha beadjuk a növénytápot már fel is ment a ph.

A táblázat értékei co2 beoldással könnyen tarthatóak.


Gyakorlatban mérsz egy karbonát keménységet, majd zöld tartományhoz tartozó ph értéket állítod be, annyi gázt adsz hogy a táblázat tetején található ph érték legyen.


A táblázat leírása nem írja, minél kisebb a keménység annál kevesebb gáz kell a jó ph és így a jó co2 szint eléréséhez.


Olvasható még a savas kémhatást okozó anyagok használata, akvarisztikában kapható ph mínusz, sósavoldat, mellettük nem érvényes a táblázat mivel nem a szénsav savasítja a vizet hanem példa a ph mínusz.

Nagyobb mennyiségű csersavas fa, főleg friss még akváriumba nem használt vasfa is savasítja a vizet, ilyenkor a zöld tartomány kisebb értékéhez tartozó ph érték beállítása ajánlott.


Végül is a ph mérése nélkül elpusztulhatnak a halak igen.

A co2 nem játék, utána kell olvasni és mérni kell.

2015. jan. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha beruházol egy precíz CO2 szettre, akkor nagy valószínűséggel nem lesz gond. Kockázata azért van, mert bármi bekrepálhat, de én nem aggódnék ezen.

Viszont ami látványt a növényektől kapsz a CO2 adagolásért cserébe, az odabasz! :D

2015. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Növényes akvárium lelke a szűrő mellett a szünetmentes tápegység ami a szűrőt áramkimaradás esetén is működteti.

"


Honnan veszed ezt a b@romságot? Ki használ egyáltalán szünetmentest egy akváriumhoz? Áramszünetkor a mágnesszelep elzárja a széndioxidot, a szűrő meg ugyanúgy leáll mint egy bármilyen másik akváriumnál (a szűrőbacik természetesen pusztulnak ilyenkor, de az más kérdés..)

2015. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ki használ egyáltalán szünetmentest egy akváriumhoz? "


Én eddig azt hittem minden kertésznek van:) alap kellék, de akkor tévedtem sorry


Vettem nemrég Tataházán egy külső szűrőt, 240 literes akváriumnál a tulaj is így járt, sima áramkimaradás volt és az összes petitellája a padlón volt. Nálam 54 literesnél történt meg ugyanez pár éve, kiment egy fázis szemközt este értünk haza és elpusztultak a halak.


Gondolom nem kell magyaráznom, hogy nem a co2 maga közvetlenül a ludas mivel a mágnes szelep elzár, a fellépő oxigén hiány csinál kárt és a keringés hiányában lezuhanó ph. A baktériumok menyisége növényes akváriumnál elenyésző, 7 ph alatt van belőve mind, ilyenkor nem ammónia van hanem ammónium ion, ami kedvez a növényeknek, viszont nem kedvez a baktériumok menyiségének.


11.000ft-tól kezdődnek a szünetmentesek, jó régen felvetődött már több fórumon pl: [link]


Egy másik lapra tartozik amit Lantos Viktor ir, büdös lesz a külső szűrő, vagyis elkezdenek rothadni a benne lévő hulladékok, ilyenkor ha beindul tele kövi az akváriumot tetemes mennyiségű ammóniával.


DE had ne keljen magyaráznom, alap dolgokról beszélünk, nézz utána a neten.


Viktor Lantos: "Náluk gyakorlatilag 25 fokon a 6mg/l oxigénszint fél óra alatt 5-re, 1 óra alatt 2-re és 1.5 óra alatt nullára csökkent!"


[link]


NULLA oxigén egy élen járatott bulizós akváriumban!!!

2015. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"NULLA oxigén egy élen járatott bulizós akváriumban!!!"


Jajj, nemár!

Ez amit akvakertészről linkeltél, a szűrő belsejére vonatkozik, nem az aki vizére!!!


Léptem...

2015. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Léptem...


Jól teszed :)


"A tanulmány egészen pontosan arról szól, hogy kikapcsolt szűrőnél az oxigénszint rohamosan csökken az akváriumban és a szűrőben a benne élő halak, növények és mikroorganizmusok miatt."

2015. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!