Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mibajuk lehet a halaknak?

Mibajuk lehet a halaknak?

Figyelt kérdés
Étvágytalanság, nem úsznak, többnyire egyhelyben vannak vagy a talajon. Az uszonyaikat meg összehúzzák.. Semmilyen külső elváltozás nincs rajtuk. Általában mindig csak egy hal csinalja ha valami betegség lenne akkor a többiből is kéne hogy legyen ilyen.
2014. dec. 10. 20:45
1 2
 1/12 GhostGirl14 válasza:
Megfognak halni. Nekem is ilyen volt....
2014. dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.

Tartási körülmények, etetési szokások, akvárium mérete, a halak mennyisége a mérethez képest, vízhőmérséklet, a halak kora, stb?

2014. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs külső elváltozás akkor ez mérgezés.


-Ammónia-ha 10 napnál fiatalabb az akvárium

-Nitrit ha 20 napnál fiatalabb az akvárium

Ammónia és nitrit ha helytelenül van gondozva az akvárium.

-Nitrát ha idősebb az akvárium, főleg a leg belesebb halat érinti, nagyobb az esély ha száraz táppal van etetve.

-Nehézfém ha nem megfelelő a hálózati víz, a legbelesebb halat érinti, főként ha száraz táppal van etetve.

Kemény víz, ha lágy vizes halakról van szó, átlag 1 éven belül várható.

Bélelzáródás, emészthetetlen anyagtól, példa talaj festék, festett ajzat.

Oxigén hiány, sok növény kicsi keringés, vagy csak simán gyenge áramlás.


* száraz táp, víz kell az emésztéséhez, a legnagyobb étvágyú hal eszik a legtöbbet és így nyeli a legtöbb vizet, a vízben található nitrogénvegyület többlet vagy egyéb többet őt érinti a legsúlyosabban, bekerül a véráramába és ott blokkolja az oxigént.

2014. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze lényeges pont a növényzet, ők sokat segítenek mindenben, nehézfémekre vizelőkészítő van.
2014. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Omm szifo, guppy van benne, 2 ananasz szifo es 3 felnott guppi meg apro halak, 50l.aksi kb 100l es belsoszurovel (100 st szurtem vele nm volt gond) noveny is ugy van berakva h ne zavarja az aramlast, a szuot 2 hetente tisztitoma vizet egy ideje nm piszkaltam de olyan 3 eve megcsak le se engedtuk azt a 30% ot es semmi bajuk nm volt.. a novenyek mar kinottek az akvariumbol xd igazabol nm ertem mert nm lenne miert szerintem holnap leengedem a viz felet es ujratoltom
2014. dec. 10. 23:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit a #3 válaszban írtam valószínű nitrát mérgezés, és a leg belesebb halat érinti mindig.


[link]


Ez egy olyan helyzet amiből nehéz kijönni, ötletem és tanácsom sincs, mindent csak saját felelősségre csinálj.


Baromira lágy lehet a vized, savas, és nitrát dús, lehet egy 50%-os vízcsere megöli a halakat egy héten belül, vagy azonnal.

Jelenleg valószínű nem ammónia az ammónia hanem ammónium, ha csinálsz egy 50% vízcserét nem lesz nitrát mérgezés de lesz helyette ammónia ami megöli a halakat.


Nem tudom röviden elmagyarázni de patt helyzetbe vagy, lehet vagy így vagy úgy de elpusztulnak a halak.


Egy helyi akvarista szaki kellene akinek van keménység, ph, és nitrát tesztje, és érti is az eredményeket.


Az a gond, hogy 3 éve nem cseréltél vizet, a halak pedig nem biztos, hogy elviselik a hirtelen változást.


Részemről kiszálltam, volt már egy barátom így, ez a régi iskola átka, olyan vízzel kellene feltölteni amilyen a jelenlegi keménységet és ph értéket mérve.

2014. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Végül is van leírás Pendulum92 jóvoltából


Diana Walstad könyvének fordítása.


Ha elolvasod, értelmezed akkor összeáll a kép: [link]


Ha 3 éve nem cseréltél vizet akkor elég összetett a probléma.


Így a halak egyesével lassan pusztulnak el, ha lecserélsz egy nagyobb részt akkor meg lehet az összes megy:(

2014. dec. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem jó, még Diana Walstad is frissít 6 havonta, úgyhogy passz.
2014. dec. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rosszl fogalmaztam.. :) 3eve volt egy aksim amiben nm.csereltem vizet csak potoltam az elparolgott vizmennyiseget. Viszont ott nm volt ilyen gond.

És ezeket a mergezeseket mivel lehet megelozni, mert nm tudom van meg egy aksim ami ures lehet abban.iditok egy ujat es atrakom a halakat

2014. dec. 12. 08:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Vannak a nitrogén vegyületek okozta mérgezések, azt a #3 válaszomban részleteztem.

Van a nehézfém mérgezés, azt egy vizelőkészítő rendbe rakja ami köti a nehézfémeket.


A nitrogénvegyületek okozta mérgezés lehet gondozási hiba is, példa szűrő helytelen takarítása, indokolatlan nagytakarítás.

2014. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!