Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Medúzát lehet tartani "háziáll...

Medúzát lehet tartani "háziállatként"?

Figyelt kérdés
És csak tengervízben marad meg?

2015. jan. 7. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem és igen. Nem tudsz róla gonsokodni, ahhoz kb egy állatkert felszereltsése lenne szükséges.
2015. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak édesvízi medúzák is, amelyekkel magyarországi vizekben is találkozhatsz. Bár ezek szintén csalánozók, csak az egysejűekre veszélyesek.

Bányatavakban, holtágakban lehet velük találkozni.


Arról sajnos nem tudok, hogy mennyire macerás medúzát tartani akváriumban ( akármelyik fajtáról is legyen szó ).

2015. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer utánanéztem kíváncsiságból,talán már ezen az oldalon is kérdezte valaki anno,de lényeg,hogy baromi nehéz tartani őket,macerás a beszerzés,az etetés...stb.
2015. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer megpróbátam,mert az egyik haverom fogott,és nekem adta.1 hétig skerült életben tartani,úgy,hogy hátulról hoztam minden nap a tavunkból neki vizet.
2015. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy részük hidegvízi, szóval kell hozzájuk akváriumhűtő is, ami még tengeris összevetésben is nagyon drága, plusz még a villanyszámla is rájön.

Van 2-3 cég, ami medúzás akváriumokat reklámoz, de gyamúsan nem működnek hosszútávon, mert még a reefcentralon sem leltem egyetlen topikot sem, ahol valaki beszámolt volna a tartásukról. Pedig az az egyik legnagyobb tengeris fórum.

Egyszer évekkel ezelőtt viszont olvastam egy beszámolót róluk talán, de már nem lelem meg, lehet nem is volt túl életképes próbálkozás.

Youtube-on viszont jellyfish tankre rákeresve láthatsz videókat a cégek által reklámozott akváriumokról.

2015. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2015. jan. 7. 15:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, de persze hogy lehet: [link]


muhahaha

2015. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azta,ezek nagyon jól néznek ki!
2015. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 maci2000 ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak kell hogy igazat adjak nincs olyan szerelésed ami ezeknek a lényeknek életbe vágóak. Itt be kellene szerezned egy olyan ketyerét ami az akváriumba a vizet folyamatosan mozgatja . Ezek az állatok ugyanis egyaránt tengerben és szárazföldben is a hullámoknak köszönhetően tudnak mozogni . Másrészről ezeknek az állatoknak nem elég egy 100 , 200 , vagy akár 300 literes akvárium. Sokkal nagyobbra van szükségük. A medúza megfogás többnyire egyszerű , de mégis óvatosnak kell lenned meg kell várnod hogy a medúza olyan testhelyzetbe kerüljön a vízbe , hogy meg tudd fogni a fejét az konkrétan olyan érzés mintha egy palackot fognál meg és annyira veszélyes is , is mint egy palack.
2015. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy ideig biztos lehet, csak kérdés hogy meddig és hogy honnan szedsz olyan kis élő planktonokat amivel meg tudod etetni.
2015. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!