Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy patkányt lehet háziállatké...

Egy patkányt lehet háziállatként tartani?

Figyelt kérdés
ma a patkánycsapda fogott egy patkány, valószinüleg még kölyök lehet. Apu földhöz akarta vágni de én nem engedtem neki mert megfogott az az aranyos kis szeme, meg a pofija:33 ezért beletettük egy ketrecbe. Először elkezdett cincogni, nekiugrálni a ketrecnek, látszott hogy bagyon félt, majd lenyugodott, elkezdett enni:):3 meg lehet szeliditeni és háziállatként tartani?
2014. aug. 25. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem van két patim, boltban vettem őket. Szerintem a befogottat is meg lehet tartani, csak foglalkozni kell vele, s megszelídül az is, szerintem. Azért dokihoz vigyétek el kivizsgálásra, nehogy valami betegsége legyen, amit ti is elkaphattok.
2014. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg beteg, nem jó ötlet. A vad amúgy sem lesz házikedvenc. Több-kevésbé megszelídül, de nem az igazi. A hobbiállatkánt tartott patkányoktól sokban különbözik, azokat direkt erre szelektálták.
2014. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

A patkányok nem szeretnek egyedül lenni, kell mellé egy aznonos nemű társ.

De ha elég nagy a ketrec tartsd meg. :)

2014. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Lehet. De nem ilyen ház körüli patkányt. Engedjétek el. Abból nem lesz házi kedvenc, tényleg nagyon sok betegséget, meg mi egymást hordozhat. Ne öljétek meg, csak engedjétek el. Állatkereskedésben pár száz forint szerintem darabja. Szebbnek szebb is bundája. Amúgy nagyon ajánlom a patkányt házi kedvencnek, mert nagyon okos, rengeteg mindenre meg lehet tanítani. Ráadásul nagyon tiszta állat is, alomba végzi a dolgát és nem büdös az egérrel ellentétben. És igen sportos kis állat. Szóval én ajánlom a patkányt, de ezt inkább engedjétek el, neki is sokkal jobb lesz szabadon.
2014. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem házipatkányom van, és imádom, hallgat a nevére, meg pár trükköt is tud :)

De én a "sima" patkányt nem tartanám meg a helyedben, egy csomó betegséget terjeszthet, meg valószínűleg amúgy se lesz soha teljes mértékben szelíd.

2014. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A helyedben én sem tartanám meg ezek nem házi patkányok a szabadban érzik jól magukat fogságban tartani pedig állatkinzás.
2014. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Inkább engedjétek szabadon. Ha nagyon barátkozni szeretnél vele, tegyél ki neki ételt, de gondolom ha patkánycsapda van kirakva, akkor a család többi tagja nem igazán örülne neki.

A patkány csak fajtársakkal érzi jól magát, így ha jót szeretnél neki, visszaengeded a családjához.


Ha pateszt szeretnél tartani, akkor az erre kitenyésztett példányok közül válogass. :)

2014. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Am a megszelídülése attól is nagyon függ, hogy milyen idős. Ha pici korától foglalkozol vele, megszelídül, de a "valószínűleg még kölyök" kategória már nem elég. Baba korától neked kéne nevelni, hogy jól érezze magát abban a környezetben.
2014. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És az állatorvosi vizsgálatok sem 2 forintba kerülnek, amik elengedhetetlenek lennének ha megtartod.
2014. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!