Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehetne macikat tartani...

Lehetne macikat tartani háziállatként, ha mondjuk már kicsikoruktól fogva egy embernél lennének?

Figyelt kérdés

Láttam youtube-on ilyen videókat, amikben játszanak az emberekkel a medvék és annyira aranyosak voltak, ahogy az embereket ölelgették *_*

Szóval szerintetek lehetne itthon macit tartani háziállatként és úgy beidomítani őket, hogy ne akarjanak megenni senkit? :oo


2014. aug. 19. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom olyan videót nem láttál, amin egy kifejlett medve szétmarcangol egy embert. Vadállat. Ez azt jelenti, hogy akkor is vad ösztönök vannak benne ha emberek nevelik.

Attól, hogy aranyos meg cuki még nem lenne jó háziállatnak.

2014. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

nem.

óriási terület kellene nekik, különben - ahogy még egy kutya is - megvadul, de azt is védené, emellé nagyon nagy mennyiségű táplálék.

teljesen kiszámíthatatlan lenne, hogy mikor fordul az ölelgető ember ellen. folyamatosan terrorban kellene tartani, hogy ne merjen a gazdájára támadni. ez az egész "barátkozósdi" nem is méltó egy vadállathoz.

2-3-10 év múlva is bármikor változhatna az, amit korábban elértek vele.

lásd felnőtt csimpánzok.

2014. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

én tartanék simán medvét,itt a panelban.erkélyen elférne:D

húú,mekkorát kulázna,alsó szomszéd örülne:DD

2014. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
óó :c azért köszi a válaszokat :/
2014. aug. 19. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

Őszintén remélem, hogy ezt nem komolyan kérdezted, csak épp nem volt jobb dolgod és időd sem, hogy kitalálj egy kérdést, aminek értelme is van...

Hány éves vagy, hogy nem tudod, hogy a medve iszonyatosan veszélyes állat? A valódinak nem sok köze van a szobádban üldögélő plüssmacihoz.

Ráadásul baromira nagy is, sokat eszik és nem az az emberbarát fajta.

2014. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes, tegnap én is házivadállatos videókat nézegettem, kiskorától emberek között nevelkedett oroszlán, stb. Szép nagy lyukakat harapott a gazdi hátába, csak úgy egyik pillanatról a másikra, unalomból... Vadállatnak a vadonban a helye, ez mindenki érdeke.
2014. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Veszélyes állatnak minősül minden medvefaj,tartásához különböző feltételeknek kell megfelelni,pl szakképesítés az állat gondozásához,megfelelő nagyságú terület,stb.

Bővebben itt olvashatsz róla:

8/1999. (VIII. 13.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet

a veszélyes állatokról és tartásuk engedélyezésének részletes szabályairól

2014. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
82%
igazából volt már rá példa (a nyolc préda című filmben is ilyen medvét használtak , érdekesség hogy láncok nélkül szabadon járkálhatott a stábtagok közt) viszont ahogy az előttem lévő is írta bizonyos.kritériumoknak meg kell felelni.nagy hely kell neki és több kiló kaja naponta... szerintem egyáltalán nem praktikus. megjegyzem a városomban egy nő tigrist tartott otthon ketrecben úgy fél évig, ez olyan 5-6 éve volt kb.
2014. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vigyázz, ha megjön a menszesze, és nyűgös lessz, akkor egyetlen mancslendítéssel letépi a fejedet.

Ha pedig fiú a maci, és a Te menszeszed jön meg; Na erről a szituról ne is beszéljünk :))

2014. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!