Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnéla tartásához min....

Valmate kérdése:

Garnéla tartásához min. Mekkora akvárium kell?

Figyelt kérdés
Lehetőleg kicsi kéne, de akkora, hogy garnéla is jól érezze magát.
2015. jan. 9. 13:44
 1/6 anonim válasza:
A kisebb garnélák (pl. red cherry) akár nano akváriumban is jól érzi magát (megfelelő növényezettség, fényviszony és talaj esetén). Tehát 10-20 literes már elég.
2015. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A 3 literes betta kínzókamra nekik is kicsi lesz.
2015. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:

8-10 liter minimum kell szerintem, de csak tapasztalt akvaristának.



A legjobb legalább 20 literesbe tenni őket.


Nem nagy a különbség árban a kettő között.

2015. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5+
2015. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tartottam 14 literben, nem volt gond kb 5 hónapig, heti 2x részleges vízcserével. Később nem volt időm cserélni vizet, kimaradt 3 vízcsere durván 10 nap, 10 volt plusz a szaporulat, maradt 4, a többi elpusztult.

A 4 átkerült egy nagyobb akváriumba, most van kb 40.


10-15 liter víz szerintem nekik is ajánlott, ez egy 20 literes akváriumban már megvan.


Lehet kisebben is próbálkozni, de nagyon oda kell rá figyelni, bele kell kalkulálni a szaporulatot is.

2015. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10 literes is elég a neocaridináknak, de alapszabály, hogy minél nagyobb az akvárium, annál könyebb beállítani az egyensúlyt. ha nanot akarsz, érdemes 30-40 literessel próbálkozni, így kisebb a kockázata annak, hogy megborul az egész rövid időn belül.
2015. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!