Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért levegősödik fel a külső...

Miért levegősödik fel a külső szűrőm, baj ez?

Figyelt kérdés

Pár nap után néha hallom, hogy egy-egy kis levegőt is kinyom a fújócsövön keresztül. Ha pedig megdöntöm a szűrőt, akkor pedig akár 1 percen keresztül is hallom, hogy azt a fals vizet tolja ki magából. Ilyenkor úgy döntve szoktam tartani, illetve meg is rázogatom, hogy kinyomja magából.

A csövek nem tűnnek lyukasnak, lehet hogy maga a szűrő doboza enged be egy kis levegőt a teteje csatlakozásánál?

Esetleg a szűrőben keletkeznek gázok?

Egy ilyen szűrőről van szó: [link] eheim 2326


2015. jan. 10. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A "pár nap után"-on a szűrő tisztítása utáni időt érted?

Szűrőtisztítás után rengeteg levegőt nyom ki a szűrő, én a csöveket is meg szoktam mozgatni, hogy mindenhonnan kimenjen a levegő.

2015. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az előző rázogatás óta, úgy értettem. Amúgy legutóbb 1 hete volt esedékes a tisztítás, és ma is jött belőle levegő.
2015. jan. 10. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen problémám.

van porlasztókő az aksiban?(amit egy kompresszor működtet:D:D mert csak egy kő nem számít)

az én szűrőm simán felszívta a buborékokat hiába messzebb volt tőle.( áramlás )

ja és ha valahol a vödör szívná be a levegőt akkor valószínű, hogy víz is jönne ki ott.

2015. jan. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincs porlasztókő, viszont van esőztető, ami fodrozza a vizet. Mivel mostanában ritkábban pótlom az elpárolgott vizet, közelebb van az esőztető a vízfelszínhez, jobban csobog, vannak kis pici buborékok is az akváriumban. Lehet azt szívná be.

Köszi az ötletet!

2015. jan. 11. 09:07
 5/6 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy még mindig levegősödik, pedig már a felszínt sem fodrozza úgy az esőztető, hogy buborékok legyenek az akváriumban.

Lehet a beszívórésznél nem zár rendesen, és ott szív be esetleg egy kis levegőt? Vagy a szűrőben nem keletkezhetnek gázok?

2015. jan. 12. 12:27
 6/6 Ivanka13 válasza:
Régi kérdés, de mások okulására ideírom az én tapasztalom. Nálam egy Eheim 2217 Classic 600-al küzdöttem vagy 1.5 hónapot, teljesen hasonló jelenséggel. Nálam a megoldás a belecsavarható alsó beszívóág, ez volt kicsi meglazulva. Kis szilikon zsír csodákat tesz, nélküle képes falsot szívni. Iszonyat idegesítő, hogy jön belőle a levegő, ami nyilván valahol belemegy, na de hol. Alapszabály, ha víz jön az a nyomó oldal, ha levegő, akkor a szívó oldal.
2023. szept. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!