Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium, tervezésről...

Katoonene kérdése:

Új akvárium, tervezésről vélemény?

Figyelt kérdés

Hali! Előre leszögezném, hogy ez egy nem kész akvárium, kedden kerül beüzemelésre, néhány dolog változtatható, néhány nem sajnos.

Halak fix, ezek költöznek bele: guppi, amandalazac, pandapáncélos, törpe szívóharcsa,anci, jávai+csokicsík garnélák: amano és red cherry.

Még jön ezekhez néhány hal ami kicsi, pl. neon, valami csapvízes rasbora, felülre valami baltahasú lazac, dánió, a lényeg, nem 10-30 centis sügerek, de ezzel


kapcsolatban majd 3-4 hét múlva kérdezek.


Méretek: 120X50X60

Vílágítás: 2x38 watt

Fűtés: cél 22-23 fokos lakásban 25-26 elérése: 250wattossal

Szűrés:

Belső: 1500-2000 l/h belső szűrő kb 15x7 cm-s szivaccsal, a cél az akvárium megmozgatása,

Külső: Indulónak Aqua Nova 1200 l/h

Talaj: JBL Manado 25

Dekor: vasfa, mangrove, némi bujkálós szikla, műhajóroncs (belül bujkálós) 3 db kerámiacső (garnélapiramis a neve),

Egyszerűbb növények: Fix: jávai moha, gömbmoha, átokhnár, anubias nana, valami számomra ismeretlen növény (kép róla)

kephost.com/image/FJhi

Ezek a növények most 0,25 w/literen vannak napi 8-9 órát sima csöves növénytápsóval, anubiason kívül mind gyorsan nő, de azon is látni a hajtásokat folyamatosan.

Most ahogy számolom, 0,21 w/literen lesznek, ez alapján választanék még növényt:

Hátra: fodrosvízikehely, indiai vízicsillag, kocsány nélküli ambúlia

Közép: egyik oldalra a szűrők vizuális vonala elé átokhínár, másik oldalra anubias. Egy szellemileg visszamaradott nem méretarányos ábra:

kepfeltoltes.hu/150111/Nagy_koncept_www.kepfeltoltes.hu_.png


Na ez elég hosszú lett, de a kérdéseimhez gondolom mindent tudni kell.


2015. jan. 11. 10:11
 1/8 A kérdező kommentje:

1. Világítás: ezekhez a "közepesen kényes" növényekhez megfelelő lesz napi 8 óra világítással, vagy emeljek a világítási időn, vagy vegyek pluszba valami 50-60 wattos


csövet?

2. Fűtés: Ekkora víztömeghez ekkora fokemeléshez szükséges a 250 watt, vagy elég lenne 100 watt is? (mind a kettő van, sőt még 50 wattos is de az biztos kevés

3.Belső: Mekkora ereje legyen? Elég egy 1500-2000 l/h, ekkora szivaccsal (7x15)? Nagyjából helyesen gondoltam a vízmozgás fizikáját, és jól gondolom, hogy csak a jobb


alsó sarok marad "holtan"?

4. Külső: Aqua Nova: Már a neve is félelmetes, de ezt adják a szetthez, és hirtelen annyi anyagi befektetés van, hogy nem akarok most 40-50 ezerért venni egy eheimet,


tetrát, vagy jbl-t, reményeim szerint egy ideig bírni fogja, és majd később veszek bele egy 1200-1500-as márkásat, vagy csinálok egy 20 literes házibarkács jellegűt


2000-3000-es vízpumpával, úgy tudom a külsőnél kicsit fontosabb a tartály mérete mint a sebesség, de cáfolhattok. (értelmezésem szerint 8-9 l szűrűfelületem lesz


egyébként)

2015. jan. 11. 10:14
 2/8 A kérdező kommentje:

5. JBL Manado állítólag nem fehér, és a jobbak közé tartozik az általános talajokat nézve a baktériumkultúrák számára.

6. Dekor: tudom, hogy a Mangrove színezni fog, rettenetesen nem bánom, állítólag jót tesz. A kérdés, emellé még kell vasfa az algázóknak, vagy a Mangrove vasfa is


egyben?

2015. jan. 11. 10:16
 3/8 A kérdező kommentje:

7. Növények: Merjek még valami egyszerűbb növény tfelülre, pl. Békalencse?

8. Most sima Növénytápsót használok, esetleg másra ajánlat? Pl. Easy Life Profito?

9. Halak, garnéla: TI személy szerint milyen haleledelt ajánlotok, ha lehet márkával, ami lesüllyedős (páncélosoknak, algázónak, garnélának) illetve ami a tetején


marad

2015. jan. 11. 10:16
 4/8 A kérdező kommentje:

(guppi-amandalazac) persze a boltban én is le tudom venni a polcról, viszont ha ajánlanátok nekem könyebb lenne, lehet márkásabb, mert ha csövesből veszek kicsi


kiszerelést vagy márkásabból nagyot akkor az ár nagyjából hasonló, de a végkifejlet talán nem.

10. Ha jön az akvárium, sajnos költöznie kell a halaknak, amik már megvannak, bár tudom, hogy 4 hétig járatni kellene. Esetleg tanácsok: pl. miután a klórt


kiszellőztettem a nagyakváriumból, és tettem bele klórmegkötőt, a meglévő belső szűrő szivacsát áttenni a bacikultúra miatt + bacikultúra cseppfolyós, a régi akvárium


vizét átöntögetni (kb 60 liter) stb.


Köszi a válaszokat, és a türelmet! Bocs a hosszúságért, de nem akarom, hogy megakadjon az egész dolog, mert pl. nem tudjátok hogy édes vagy tengeri az akvárium, vagy


hogy a halak víziek vagy szárazföldiek-e.

2015. jan. 11. 10:16
 5/8 A kérdező kommentje:

Bónusz: Vettem korábban 3 panda páncélost (meg másmilyet is, nem lényeges) és a kérdésem:

Kell félnem vérfertőzéstől? Született korábban egy alom, először csak alieneket láttam, azt hittem garnélák, de kiderült, hogy kispáncélosok, 3 darab. Mondom oké,


elajándékozom. 2 hét múlva lett belőlük 10. Nagy nehezen biztosítottam nekik helyet, de most megint lett 7 darab. Nincs kedvem szenvedni, teknősöknek meg nincs szívem


odaadni. Az a gonosz tervem, ha meghagynám őket, annyira idegesítenék egymást, hogy nem lenne több folyamatosan mint a nyulakból, De ha mégis, akkor számítanom kell genetikailag csúnya halakra?

2015. jan. 11. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Az úgy jó neked ha küldők pár képet referenciának a cuccaimról utána felmondom diktafonra ráteszem egy virtuális meghajtóra amiről le tudod tölteni?


Ezt ha valaki elkezdi gépelni az 6 db A4 gépelt oldal.

Ha jó neked a fenti verzió akkor írj még kérdést nyugodtan.

2015. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én megköszönöm sőt megtisztelsz:-)sajnos nem ismerek senkit aki jobban értene ehhez...boltosokban pedig nem bízok.
2015. jan. 11. 13:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Én melózok holnap reggelig, itt a semmi közepén van időm, olvasom a kérdéseid, telóra felmondom, utána meghallgatod.


Összesítem a kérdéseidet, kávé, utána majd üzenetben megy a link meg a kérdéshez tartozó linkek leírások.

2015. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!