Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a növényeim?

Miért pusztulnak a növényeim?

Figyelt kérdés

A növényeim fajtáját nem tudom, ezért csatolok képeket. Egy ideig nagyon szèpek voltak, de most elkezdtek tönkremenni. Hogy tudnék ellene tenni? [link]

[link]



2015. jan. 11. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek a kifejezetten talajlakó, talajban gyökerező növények legjobban talajszűrés mellett tenyésznek, amikor biztosított a tápanyagokat tartalmazó víz lassú áramlása a gyökérzetnél.
2015. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt hogy érjem el? Vagy milyen igénytelen növényt javasolsz helyette?
2015. jan. 11. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:

A fa mögött lévő bokros az talán Cryptocoryne willisii

Az előtérben lévő bokros echinodorus talán bleheri.

A futós növény az mintha indiai vízi csillag lenne, de akkor vannak ilyen kicsi levelei ha kevés tápanyag van a vízben és sok fény, emersen, ha kihajt a vízből akkor is ilyen picik a levelei.


Tápanyag hiányod van, a bokros növények gyökeréhez táprudat kellene nyomni, legjobb lenne egy macro elemes táprúd amibe van nitrát.

A vízben is lehet tápanyag hiány, ritkán takarított szűrőknél elég lehet egy kálium+micro elemes profito, a halaktól képződik ilyenkor a nitrát.


Macro elemes gyökértáp példa ez: [link]

Csináld magad ez: [link]


A vízi csillag nem igényli a talajtápot, neki elég a vízbe profito gyári adagban, ha le van ültetve akkor mehet a gyökereihez, de nem szükséges.


Ha nem találtam el a növényeidet akkor is áll a tápozás.


Van micro elemes gyökértáp is példa ez: [link]

Ez neked szerintem nem jó, olyan kell amibe van nitrogén.

2015. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van még az ültető tál, a családomba már a 70-es évektől használják, az anyaga változik de a lényeg nem.


Szépen nőnek a növények, még az emersen vásárolt, víz fölött nevelt echinodorus is gyorsan hozza a viz alatti leveleket, ilyen: [link]


Veszel egy pet palackot, az aljába teszel tápanyag dús földet majd takarod az akvárium talajával, a tápanyag dús föld oldódik.


Ilyesmi: [link]


Ezt beásod a talajba, nekem manado van mert az a talaj, neked kvarc homok a fedés, értelem szerűen

2015. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jbl golyó van minden növényhez leszúrva
2015. jan. 11. 14:01
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval az nem jó.. szuper.. akkor próbálok mást..
2015. jan. 11. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:

A jbl kugeln hosszabb idő alatt oldódik bele a talajba, micro elemeket tartalmaz, nem rossz az, példa érettebb régebbi agyag talajokba szerintem a legjobb, nagytestű halak mellett.


A te akváriumod még frissnek tűnik, látványos változást egy macro elemeket tartalmazó gyökértáp hozna, mellé fontos azért a folyékony táp is a vízbe ami a halaktól keletkező nitrátot egészíti ki.

2015. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!