Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol lehet venni fát az akváriu...

Hol lehet venni fát az akváriumba?

Figyelt kérdés

Amiket árulnak a boltban, azok nagyon drágák sajnos.

Nyilván kis 20-30 centis darabok még megfizethetőek, de egy nagyobb darab már 5-10 ezer forint. Ennyit fizetni egy fadarabért adni szerintem nem éri meg.

Szóval nem tudjátok honnan lehetne ilyet emberi áron is beszerezni?



2015. jan. 14. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenhol ilyen drága. A szállítási költség miatt. "Csak" pár ezer km-t kell megtenniük a boltig. Csinálj magadnak nyírfaágból, szőlőtőkéből.
2015. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 HUN_Sector ***** válasza:
A boltiak gyakran mangrove gyökerek, ezért ilyen drágák, mert Dél-Amerikából importálják őket. Persze a valós áruk a töredéke a boltinak, elég nagy rajtuk az árrés. Pl. egy alkarnyi darab a normálisabb boltban 3-4000ft-ért már a tied lehet, máshol ennyiért egy tenyérnyit kapsz csak. A szőlőtőkés megoldás az itthon elterjedt.
2015. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A Római fürdőnél a Béke 2 csónakházba rendelsz egy killboatot, felfelé evezel vele a Dunán, sodrásiránnyal szembe. Közben így mész át a túloldalra, és egy olyan 5-10 perc mulva elérsz ide:

[link]

Itt vannak jóféle gyökerek, de csak nyáron lehet csónakázni.

2015. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon tetszett utolsó, csak tudod nem mindenki pesti :) A kérdező lakhat Gyulán vagy Pécsett is. :)
2015. jan. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vagy Debrecenben :D

De köszönöm szépen mindenkinek a választ!

2015. jan. 15. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit a kereskedésben megveszel, azt szinte rögtön használhatod is fel.

A spórolós megoldás az, hogy utána nézel milyen fa ága használható fel akváriumba és hogyan kell előkészíteni, szerzel magadnak vegyszermentes környezetből, vársz röpke 1-2 évet amíg teljesen kiszárad stb. Angolul találsz szakirodalmat, google: aquarium home made dirftwood, DIY driftwood fish tank és ezek variációi. (Mivel szegény vagyok, mint a templom egere, viszont nagyon ráérek, lassan egy éve üdül néhány szép csavart fűz ág a szekrényem tetején...)

2015. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pusisz ***** válasza:
Ha találsz ismerősnél szőlőtőkét, az kb 2 hónap, mire akváriumba kerül. Én kiszárítottam, megtisztítottam, áztattam, tisztítottam, áztattam. Minimum 2 hónap mire tuti nem szinezi a vizet... Ha ráér kezdd el, ha nem akkor nincs mese, turkálj a neten, fórumokon. Ott talán olcsóbb.
2015. jan. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!