Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium víz előkészítése?

Akvárium víz előkészítése?

Figyelt kérdés
Adott két 100 literes akvárium az egyik akváriumbol akarom áttelepíteni a másik akváriumba a halakat ( új táptalaj,talaj plussz apro gyöngykavics meg növények lettek ültetve az új akváriumba,+ világítás stb. A fele vizet már átraktam + beraktam a másikba is egy fűtőt hogy ugyanolyan hőmérsékletű legyen a víz)hogyan csináljam? Átrakjam a teljes vizet a másikba vagy elég csak valamennyi részét ? A szűrőt átrakhatom ha csak a fele vizet rakom át és a másik fele pedig friss víz (2 napos) ?

2015. jan. 17. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól csinálod a fele ilyen, fele olyan vízzel. Vízcsere napján nyilván nem etetsz, de az elkövetkezző 1-2 napban is kicsit kevesbbet etetnék, mint a szokásos.
2015. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Táptalajnál a fele legyen friss, állott víz, akarva, akaratlan, szivárog ki valamennyi táptalaj, a szivárgás okozta nitrogénvegyület, szerves anyag többletet ellensúlyozza a friss víz.

Ha nem takarítasz szűrőt akkor előbb tisztul ki, előbb szűnik meg a zavarosság.


Ha netán látsz táptalaj szivárgást akkor az így lehet ellensúlyozni: [link]

2015. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!