Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az akváriumról?

Figyelt kérdés
A vélemények mellett szeretnék még tanácsot kéri, hogy milyen növényeket rakjak bele. A világítás megfelelő, az akva kb. 50 literes. Valami olyasmire gondoltam amitől nem nő annyira az alga. A válaszokat előre is köszönöm. ( [link]

2015. jan. 17. 17:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Csak ennyi szöveget találtam rajta.(remélem most jó a link)


[link]

2015. jan. 19. 19:47
 12/13 anonim ***** válasza:

Hú B+ !!!

Ez 48 watt összesen, ez brutál sok.


Először is szerintem kezd azzal, hogy azt a piros csövet nekifutásból b- szd ki a francba. Az mindenkinek algaerdőt csinál.

Cseréld ki sima napfényesre.

[link]


24 Watt, T5, 6000-6500 Kelvin, HO.


Ha ez megvan, akkor vedd vissza a világítási időt mondjuk 5 óra hosszára.

Utána gondolkozz a növényeken.

De amíg nincsenek növények, azt is simán megteheted, hogy azt a piros csövet egyszerűen kiszeded onnan, és csak a másikkal világítasz.


Egyébként ez így akkora foton ágyú, hogy ez alatt nagyon gyorsan növő növények is tarthatóak lennének.

... Csak azoknak minőségi aljzat, rengeteg növénytáp, és nagynyomású CO2 rendszer is kell.

Szóval egy kicsit más kategória a világításod, mint amit az akváriumod igényelne.


Igazából szerintem az is ésszerű megoldás lehetne, ha kiiktatnád a rózsaszín csövet, és közepes fényerőt igénylő növényeket keresnél.

50 literhez 24 watthoz már egy rakás növényt össze lehet szedni.

A vallisneria is megél, a hólyagos vizikehely is. Egyéb cryptocoryne fajták, vagy microsonium, de szerintem a bacopa is megmarad.


Ez így neked nagyon sok fény, nem tudod kihasználni.


Ha mindenképpen 2 csővel akarod üzemeltetni, akkor szórd tele a víz tetejét békalencsével.

2015. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor majd vmelyik nap elugrok a boltba a növényekért. Köszi a gyors választ :)
2015. jan. 19. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!