Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neomagnolos kezelés (infuzóriu...

Neomagnolos kezelés (infuzórium miatt) az kinyírja a beállt szűrőmet (baktériumkultúrát) is?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki le tudná írni a pontos kezelés menetét? Szerencsére még sosem kellett, ez idáig...azt tudom, hogy 100L/1db neomagnol...de utána már nem vagyok biztos a tudásomban. :)


//Infuzórium miatt lehet, hogy használnom kell. Az akim 240 literes, a halak benne vannak, növény nincs, mert sügéres//


Köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 17. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Cserélj egy kis vizet inkább és kapcsold le a lámpát. De ha zavaros a vized attól is lehet hogy megdöglött benne valaki. Ellenőrizd le.
2015. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem döglött meg senki sem. Azt csekkoltam. Nincs túletetés sem (legalábbis szerintem).

Holnap cserélek vizet, ahogy javasoltad. Este remélem, hogy nem fajul el a helyzet, mert nagyon sajnálnám a halakat! :(

2015. jan. 17. 23:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem fogysz találni hiteles forrást, egyszer valaki feljegyezte, hogy az "Ő" akváriumában így használta....

Ilyenkor jönnek a változók, milyen: csapvíz, szűrőanyag, dekoráció, szűrés, halak fajtája, halak kondija, kora stb

Nincs két egyforma akvárium, ami másnak bejött az nem biztos, hogy neked bejön, sima akvarisztikában sűrűn használt szerek, példa metilénkék, egyiknek kipucolja az akváriumát a másiknak nem.


Természetesen a biológiai szűrést kicsinálja, használat után kell valamit kezdeni az ammóniával, nitrittel, tehát előfordul, hogy az infuzóriumokkal együtt mennek a halak is.


Tarts 2 nap koplaló napot a halaknak, talajporszívózással egybekötve cserélj előtte vizet, kapcsold le a lámpát, állítsd erősebb felszínfodrozásra a szűrődet, vagy adj be több levegőt.

2015. jan. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy tegnap 10h körül raktam bele baktériumkultúrát. Utána lett zavaros a víz, viszont azért izgulok, mert este mikor írtam ide, akkor még kicsit opálos volt. Illetve annó indításnál hasonló effekt volt,utána meg jött az a rohadt infuzórium...
2015. jan. 18. 07:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Délelőtt (!) 10h, mert az nem biztos, hogy pontosan kiderült az írásomból.
2015. jan. 18. 07:47
 6/6 anonim válasza:

Szia! Mi lett a vége? Most én is nagyon szenvedek ezzel, tegnap este semmi baja nem volt, ma reggelre meg egy centire se lehetett bele látni, pipáltak a halak és sorba fordultak fel. Azonnal kimentettem mindegyiket, egy-kettő magához tért, de a páran eltávoztak. 150 literes, évek óta teljesen jól működik a rendszer.

Most részleges víz csere, szűrő takarítás, talaj porszívózás. Vegyszeres tisztítást nem merek adni, hogy ne nyírjon ki mindent. Írok a fejleményről majd ha valakit érdekel.

2019. dec. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!