Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma szereztem axolotl-t....

Ma szereztem axolotl-t. Tartásával lehetne kérdésem?

Figyelt kérdés
2015. jan. 20. 19:25
 1/10 A kérdező kommentje:

.100 literes akváriumban tettem,szifó molli,kínai aranyhal stb társaságában.Olvastam mit eszik.Elképzelhető,hogy a kis halakat megeszi?Mert ha igen külön kell raknom 40 literesbe.Lehet kicsi lesz kettőnek.A vízhőmérséklet kb 24 fok.18at ir tartásnál ez baj?Köszönöm a hozzászólásokat.A videót mellékeltem amit nem rég készítettem.Látszik ahogy utána kap egy molli után.

https://www.youtube.com/watch?v=bqqxmqxVpzY

2015. jan. 20. 19:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
30-40 cm-re is megnőhet. Az összes haladat kifogja zabálni. Nem való halak közé, a vizet is nagyon leterheli. 40 liter pedig borzasztó kicsi, meg se tud fordulni benne. Az álattartás nem így működik, nagyon felelőtlen vagy, vid vissza az axotolt. Az aranyhal pedig hideg vízü hal, nem tartjuk trópusi fajokkal.
2015. jan. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*vidd
2015. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jókor kérdezel...
2015. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mivel még kb 8cmes az 50 literesbe átteszem,Vissza már nem veszik.Félek éjszaka levadásszák a hal állományt.
2015. jan. 20. 19:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Add el féláron és akkor csak a fele pénzedet buktad. Az akváriumod egy katasztrófa. Minden akvarisztikai alapismeretet mellőztél a halak vásárlásakor. Igazából nekem is megtetszettek ezek az axolok és gondoltam is rá, hogy venni kellene a 160 literes akváriumban, de én előbb olvastam utána és kérdeztem, mint cselekedtem. Bár korábban én is megvettem a guppik közé 3 márványrákot, végül is mindenki hibázhat és hibázik is, de egy dolog hibázni és egy másik dolog, hogy el tudod-e ismerni azt. Neked jó lenne egy 2nm-es szobában élni? Ugye hogy nem. Add el őket és add el az aranyhalakat is, azok sem oda valók. Annyi szép hal van, ami beleillene az akváriumodba, miért pont olyan kell, ami nem illik össze?
2015. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szomszédba van egy 500literes akvárium egy hallal.megbeszélem az illetővel.Egyelőre még 8cm.es nem nagy.Megoldást találok.Köszönöm a hozzászólásokat:)
2015. jan. 20. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az axoltol nem kompatibilis semmilyen hallal sem. Egyrészt mert tényleg max 21°C kell neki. Másrészt ha nem ő eszi meg a halat, akkor bizony őt eszik meg, rágják le a kopoltyúit, szekálják halálra stb. Ezért nem ajánlom, hogy a szomszédodnak add őket. Inkább hirdesd meg őket neten/akvarista.hu-n és kérdezd ki nagyon alaposan az illetőt, hogy hová vinné.


Alapvető tudnivalók: [link]

2015. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Félreértés van.A szomszédnak van egy akváriuma nagy 500 liter lehet nekem adja.Az már elég,csupán a hűtéssel van a baj,olvastam 19 fok a jó,Nyáron ha elmegyek pár napra és kánikula van?A vízhőmérséklet 30C-fok.
2015. jan. 20. 22:03
 10/10 A kérdező kommentje:
Elvittem egy korrekt állatkereskedésbe,nekem 5be került össz.800at adtak darabjáért.Mivel ott 100 Ft volt a neonhal vettem párat meg tubit.És levásároltam. tanulságot meg leszűrtem belőle.Előtte gondolkodni kell,mielőtt cselekszünk.
2015. jan. 21. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!