Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ledes megvilágításnál előjön...

Ledes megvilágításnál előjön a fonálalga. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Akvarisztikai ledszalag (6500K< )A gyártó garantálja ezt.

Mégis előjön az alga. 240l-es akvárium. 60l-es hordós szűrő,egy eco runner 2700-as szívattyúval.

A víz szemre is kristálytiszta.Napi 7órát megy.

Ledekkel olyan 100w-ot eszik a világítás.

Előre is köszi


2015. jan. 21. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom, milyen lumennel világítanak azok a ledek, de általánosságban 100 wattnyi led az borzasztó sok ekkora akváriumra.
2015. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 60 literes hordó csak annyit jelent, hogy 60 literrel nagyobb a puffered, fontosabb a külső méreténél, hogy milyen szűrőanyag van benne és azt hogyan gondozod, kezeled.


Fonal alga nálam erősebb áramlás, gyengébb szűrés, túltelepítés, növénytápozási hiányosság, erősebb világítás, helytelen növényválasztás mellett alakult ki.

Ecset algához fenti hatosból az erős áramlás nem kell.


Az alga végül is 6 dolgon múlik, nehéz kisakkozni nálad mi lehet konkrét infók nélkül.

2015. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy 5 méteres ledszalag (1 tekercs) kb 40 Wattot fogyaszt.


Nekem meg van egy nano akváriumra való szép kis led lámpám, ami barna algát csinál, bárhová teszem. Ha kiegészítő fénynek használom akkor is barna lesz alatta az üveg. Érdekes, mintha direkt a barna algára lenne optimalizálva a fénye, de ebben van kék, piros és fehér led vegyesen.

2015. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Villanyszerelő szakmával bátran mondhatom, hogy nem feltétlen fogyaszt 1 tekercs led szalag 40w-ot.

Csak meg kell nézni neten, és már rá is jön az ember, hogy több típusú szalagot árulnak. Ami nekem az akváriumon van az 5050 típusú, ami méterenként 14.4W-os, ami ugye már több is, mint a 40W.

2015. jan. 22. 08:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Jajó, amit mi vettünk a konyhába az 40wattos volt. Azt hittem mind olyan.
2015. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!